هدر اصلی
1389/08/01 10:50:00
سرویس اقتصادی
سید فاضل موسوی

شهرستان خدابنده مظلوم است

**شهرستان خدابنده یکی از بزرگترین شهرستان‌های شمال کشور است که امروز با کمترین توجه از سوی مسئولان مواجه شده است.

"سیدفاضل موسوی" نماینده خدابنده در گفتگو با روزنامه مردم نو با بیان اینکه شهرستان خدابنده، شهرستانی شهیدپرور با مردمی آزاده و ایثارگر است، تصریح کرد: متأسفانه مردم این شهرستان با مشکلات شدید اقتصادی از جمله بیکاری و تورم مواجه هستند که این توجه بیشتر مسئولان را می‌طلبد.

موسوی با بیان اینکه بانک‌های شهرستان خدابنده تسهیلات به مردم این شهرستان ارائه نمی‌کنند و در صورتی که یک میلیون تومان بابت زلزله به مردم می‌دهند، مردم این انتظار را که هر روز به علت تأخیر در پرداخت با احضاریه مواجه خواهند شد را می‌کشند، گفت: امیدواریم بانک‌ها در خصوص ارائه تسهیلات عدالت را رعایت کنند.

نماینده مردم خدابنده با بیان اینکه تولیدات کشاورزی این شهرستان 550 تن است، تصریح کرد: متأسفانه روستاییان شهرستان خدابنده با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو هستند و حتی این مشکلات در دامداری آنها نیز مؤثر است. 

 وی تأسیس یک شهرستان جدید به نام شهرستان خمسه را از مسئولان اجرایی مطالبه کرد و درباره مشکلات اقتصادی کشور گفت: ای‌کاش مسئولان کشور درباره استفاده غیر ضروری کالاهای چینی که محاربه با امام زمان(عج) است، مقابله می‌کردند تا صنعت کشور به این روز دچار نمی‌شد. 

 موسوی گفت: یکی از مشکلات اصلی در بخش اشتغال و تولید داخلی، مسئله واردات بی‌رویه و بی‌حساب و کتاب و در واقع وارداتی که بر اساس منافع افراد صورت می‌گیرد، است. 

موسوی با اشاره به اینکه بارها فریاد برآمده که کارخانه‌های ریسندگی و بافندگی ما در حال ورشکستگی و نابودی است، ادامه داد: عمده دلیل نابودی آنها هم نبود برنامه‌ و عدم توجه به واردات بی‌حساب و کتاب است به گونه‌ای که هر روز شاهد بحران در یکی از کارخانه‌ها بوده و هستیم. 

 نماینده مردم خدابنده با بیان این‌که در این زمینه مشکل قانون وجود ندارد، خاطرنشان کرد: هرکس بگوید مشکل از قانون است اشتباه می‌کند، اما اگر جایی خلأ قانونی باشد مجلس آمادگی کامل برای رفع مشکلات نبود قانون را دارد.

وی تصریح کرد: اگر واقعاً به تولید داخلی و اشتغال می‌اندیشیم، باید واردات را ساماندهی کنیم و در این جهت به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که سرمایه‌گذار در بخش‌های تولیدی به آینده کاری خود در داخل امیدوار باشد، زیرا یکی از دغدغه‌های همیشگی سرمایه‌گذاران نبود برنامه و تدبیر است و من این مسئله را یک خطر جدی می‌دانم که باید برای آن فکر اساسی و چاره‌اندیشی شود.

موسوی با بیان این‌که در این وضعیت دولت متولی امر است و باید تکلیف را روشن کند، افزود: در واقع دولت باید متولی را تعیین کند و هرچند در روزهای اخیر از وزیر بازرگانی در مورد واردات بی‌رویه سؤال شد، معتقدم باید بحث را فراتر از سؤال ببرند.

وی تأکید کرد: مسئولان امر باید در این رابطه احساس خطر کنند و تکلیف واردات و صادرات را به‌گونه‌ای ترسیم کنند که هرکس از هر کانال و هر مسیری نتواند در این میدان وارد شود و هرگونه می‌خواهد، عمل کند و بعد شاهد باشیم کالاهای بی‌کیفیتی از آن سوی دنیا به کشور وارد شود که تنها مشکل مضاعف برای مردم ایجاد کرده است.

نماینده مردم خدابنده افزود: البته مجلس هم باید به طور قوی و محکم در این قضیه وارد عمل شود و دولت را به تدوین برنامه‌ریزی‌ در این زمینه موظف کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet