ولادت حضرت امام رضا (ع)
1389/08/01 11:04:00
سرویس اقتصادی
نماینده زنجان و طارم تأکید کرد

توجه ویژه به ایمن‌سازی راه‌ها

**ایمن‌سازی جاده‌ها و راه‌های مواصلاتی از مسائل بسیار مهم استان است و باید به این امر توجهات ویژه‌ای صورت گیرد.

"سعدالله نصیری‌قیداری" نماینده زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب به روزنامه مردم‌نو گفت:استان زنجان موقعیت جغرافیایی و وضعیت جوی خاصی را داراست که به همین دلیل مسائل ایمنی جاده و ارتقای راه‌ها از موضوعات بسیار مهم این استان به‌شمار می‌آید. 

نماینده زنجان ادامه داد: هرکدام از فصول سال در این استان مسائل و مشکلات خاص خود را دارد که در راستای کاهش تلفات و تصادفات استان باید توجهات ویژه‌ای به شرایط جوی هر فصل صورت گیرد. 

نصیری خاطرنشان کرد: اگر کاهش تلفات و تصادفات در استان محقق شود در راستای پیشرفت کل استان تأثیرگذار است.

وی با اشاره به کاهش تلفات در شش ماهه سال جاری تصریح کرد: 13 درصد کاهش تلفات که در شش ماهه نخست سال جاری محقق شده برای استان ارزش‌های فراوانی را به دنبال داشته است.

 نصیری تصریح کرد: همه امکاناتی که در جاده‌ها افزایش می‌یابد در راستای پیشگیری از تصادفات و تلفات جاده‌ای استان است.

وی در ادامه گفت: اصل قضیه در پیشگیری است که باید بیشترین هزینه‌ها در این امر صورت گیرد تا از افزایش تصادفات در استان جلوگیری شود.

نماینده زنجان و طارم افزود: حادثه‌خیزترین نقطه استان، شهرستان زنجان است که اگر امروز اقدام به پیشگیری نکنیم در آینده با مسائل و مشکلات فراوانی روبه‌رو می‌شویم و باید از تلفاتی که قابل پیش‌بینی هستند، پیشگیری و جلوگیری شود.

وی در ادامه از اجرای بزرگ‌ترین پروژه تاریخ راه و ترابری استان در شهر زنجان خبر داد و گفت: این پروژه که به نام قطعه دوم محور زنجان ـ بیجار است، به طول 23 کیلومتر از مسیر زنجان به بیجار است که به صورت بزرگراه ساخته می‌شود. 

نماینده زنجان با بیان اینکه ساخت این مسیر یکی از اقدامات بزرگی است که بین دو استان زنجان و کردستان اجرا می‌شود، افزود: 76 کیلومتر از این مسیر در استان زنجان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه پایان برنامه پنج‌ساله پنجم این طرح اجرایی می‌شود، افزود: این طرح در طی 30 ماه به پایان می‌رسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet