شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/03/21 14:31:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

بهمن محمدی خواستار تنظیم ساز و کاری جهت اصلاح، بازنگری و تنقیح قوانین شد

"بهمن محمدی" خواستار تشکیل گروهی از کارشناسان و صاحبنظران مرکز پژوهشهای مجلس و سایر دستگاهها و همچنین اساتید دانشگاهها و حوزه ها و تنظیم ساز و کاری جهت اصلاح، بازنگری و تنقیح قوانین شد.

به گزارش خانه ملت، متن نطق نماینده مردم فریدن، فریدون‌شهر و چادگان چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته

با عرض سلام به پیشگاه با عظمت شهیدان و امام امت و ملت بزرگوار ایران اسلامی و آرزوی سلامتی و طول عمر برای مقام معظم رهبری مطالب خود را در چند محور خدمت همکاران محترم و مردم شریف عرضه می‌دارم.

1 ـ ابتداء از حضور پرشور ملت سرافراز ایران اسلامی در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی بویژه موکلین عزیزم در شهرستانهای فریدن، فریدونشهر و چادگان که با حضور بیش از 80 درصدی، برگ زرین دیگری را بر افتخارات خود در تاریخ انقلاب اسلامی افزوده‌اند، صمیمانه قدردانی نموده و مراتب تشکر خود را از اعتماد مجدد مردم حوزه انتخابیه به اینجانب اعلام می‌دارم.

2 ـ واضح و روشن است که وظیفه اصلی نمایندگان مجلس قانونگذاری و نظارت بر حسن اجرای قوانین است اما همکاران محترم مستحضرند که وجود انبوه قوانینی که بعضاً در تناقض با یکدیگر بوده و یا ناسخ و منسوخ همدیگر هستند و یا به موازات هم و ناکارآمد و دست و پا گیرد هستند، بشدت نیازمند اصلاح و بازنگری و تنقیح می‌باشد. لذا از هیأت رئیسه محترم و ریاست دانشمند و مدبر مجلس هشتم می‌خواهم، گروهی از کارشناسان و صاحبنظران از مرکز پژوهشهای مجلس و سایر دستگاهها و همچنین اساتید دانشگاهها و حوزه ها بدین منظور تشکیل داده تا بسرعت و دقت در جهت اصلاح و تنقیح قوانین موجود قدم بردارند و ساز و کاری در مجلس تنظیم شود که بجای تولید قوانین بتوان در جهت اصلاح و بازنگری آنها گامهای مؤثری برداشته شود.

3 ـ موضوع تورم و از هم‌گسستگی قیمتها که این روزها نقل همه محافل است، اصلی‌ترین چالش پیش روی قوای سه‌گانه کشور است که امید است با هم‌اندیشی و ارائه مکانیسم عملی و مناسب از روند شتابان آن جلوگیری شود.

بانک مرکزی آمار رسمی تورم را در اردیبهشت‌ماه سالجاری 8/19 درصد اعلام کرد در حالیکه این آمار در فروردین 86، 8/12 درصد بوده است. این رشد سریع تورم که گفته می‌شود به تازگی سرعت آن کاهش پیدا کرده، توده‌های مردم بویژه اقشار آسیب‌پذیر را بشدت نگران و ناامید می‌سازد و همین امر موجب می‌گردد که با هر شایعه‌ای که از ناحیه سودجویان پخش می‌شود، واکنش نشان داده و بازار مصنوعی گرانی را تشدید کنند. برای مردم تفاوت نمی‌کند که در اقتصاد کنترل تورم مقدم است یا کاهش بیکاری، که بعضی صاحبنظران اقتصادی این مباحث نظری رایج بین دانشمندان علم اقتصاد را مطرح می‌کنند. مردم خواهان کنترل تورم و در عین حال رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال مناسب می‌باشند که قطعاً با اعمال سیاستهای اقتصادی متناسب با شرایط کشور و استفاده از ظرفیتهای موجود امری امکانپذیر است. البته درست است یکی از عوامل مؤثر در تشدید تورم عامل جهانی است ولی باید دقیقاً روشن شود، چند درصد به عوامل بیرونی و چند درصد به عوامل داخلی مانند سیاستهای پولی و مالی و حجم نقدینگی و انتظارات تورمی و یا آثار روانی تورم و جنگ اقتصادی سودجویان مربوط است و برای هرکدام از عوامل در جای خود برنامه‌ریزی مناسب داشته باشیم.

آنچه در حال حاضر اقتصاد کشور با آن گریبانگیر هست، هم تورم و هم گرانفروشی است. مسلم است برای مهار تورم زمان و برنامه‌ریزی میانمدت و درازمدت لازم است ولی گرانفروشی را با نظارت جدی و اطلاع‌رسانی بموقع برای جلوگیری از شایعات می‌توان کنترل کرد لذا از دستگاههای مختلف مربوطه قوه قضاییه و دولت محترم مصرانه خواهان نظارت و بازرسی دقیقتر برای جلوگیری از گرانی غیرقابل توجیه و غیراقتصادی اقلام ضروری مردم و همچنین احتکار و گسست قیمتها می‌باشیم.

4 ـ همکاران محترم همه می‌دانند خشکسالی و سرمازدگی موجود، در دهه های گذشته بی‌سابقه بوده است و تمام نقاط کشور متأثر از آن گردیده و خسارات فراوانی به بخش کشاورزی و دامپروری و سایر بخشها وارد شده است لذا مستدعی است همکاران محترم با لایحه تقدیمی دولت در ارتباط با جبران بخشی از خسارات خشکسالی و سرمازدگی بطور جدی موافقت نمایند.

5 ـ مسائل حوزه انتخابیه:

از ریاست محترم جمهور درخواست دارم دستورات لازم را نسبت به تسریع در اجرای مصوبات سفر هیأت دولت در استان اصفهان صادر نمایند.

از وزیر محترم راه و ترابری می‌خواهم نسبت به شروع باند دوم جاده داران ـ الیگودرز اقدام نمایند. همچنین در شروع عملیات طرح ملی راه‌آهن اصفهان ـ ازنا تسریع نمایند.

از وزیر محترم نیرو خواهان صدور مجوز برداشت آب برای کشاورزان روستای واقع در حاشیه رودخانه  که شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان موافقت خود را به آن اعلام نموده و وزارتخانه مربوطه ارسال نموده می‌باشند و همچنین تأمین اعتبار لازم برای سدهای خاکی میدانک هستم.

والسلام‌ علیکم و رحمه‌ الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet