هدر موبایل
1389/08/01 12:21:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
موسوی:

تحول در حوزه علمیه نیازمند همراهی دستگاه‌های اجرایی و نظارتی است

**نماینده مردم اردبیل در مجلس از آمادگی قوه مقننه برای برطرف کردن خلأهای قانونی تحول در حوزه علمیه خبر داد و گفت: بدون هماهنگی و همراهی دستگاه‌های اجرایی و نظارتی این مهم محقق نخواهد شد.

سید کاظم موسوی نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی که در خصوص رهنمود رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به روحانیون و حوزه‌های علمیه با فارس گفت‌وگو می‌کرد، اظهار داشت: در خصوص تحول در حوزه علمیه تنها روحانیون دخیل نیستند و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند روشنفکران و آگاهان باید در این زمینه قدم برداردند.

وی با بیان اینکه برخی خمودگی‌ها در حوزه علمیه مشاهده می‌شود، تصریح کرد: اگر حوزه‌های علمیه نتوانند در امور نظری، پیشگام باشند به طور قطع، نظریه‌های غربی وارد علوم انسانی کشور خواهد شد؛ برخی روحانیون که از تدریس علوم انسانی غرب در دانشگاه‌های انتقاد می‌کنند خودشان هیچ‌اهمتی به علوم انسانی اسلامی نمی‌دهد.

این نماینده مجلس از آمادگی قوه مقننه برای برطرف کردن خلأهای قانونی تحول در حوزه علمیه خبر داد و گفت: باید همه دستگاه‌های اجرایی و نظارتی برای تحول در حوزه علیمه همراه باشند چرا که بدون هماهنگی و اتحاد این امر مهم، محقق نخواهد شد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استقلال حوزه به معنای دور شدن از انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی نیست، گفت: رهبر مظعم انقلاب اسلامی معنای واقعی استقلال حوزه را تشریح فرمودند تا مشخص شود که استقلال حوزه معنای درو شدن از نظام و عدم دخالت در امور سیاسی را نمی‌دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet