هدر اصلی
1389/08/01 11:23:00
سرویس اقتصادی
مجید ناصری نژاد خبر داد

ر‌اه‌اندازی شهرک صنعتی شماره 2 شادگان

**نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی به راه‌اندازی شهرک صنعتی شماره ۲ شادگان اشاره کرد و افزود: این شهرک راه‌اندازی شده و کار مقدماتی آن در حال انجام است اما در‌خصوص صنعت فولاد شادگان به دلیل برخی مشکلات به کندی در حال انجام است و کندی فعالیت‌های آن به خاطر کمبود اعتبار و نقدینگی بوده است که امیدواریم به زودی رفع شود.

"مجید ناصری‌نژاد"نماینده شادگان در مجلس شورای اسلامی  در گفتگو با خبر جنوب در‌خصوص خودکفایی در تولید بنزین اظهار داشت: این مسئله از جمله موضوعات بحث در کمیسیون انرژی مجلس بود که اظهارنظرهای متفاوتی در مورد آن لحاظ شد، بدین معنا که برخی مدعی بودند که این خودکفایی مقطعی است و عده‌ای نیز اظهار می‌داشتند که این کار یک عمل غیرواقعی است و عده‌ای هم مدعی بودند که بنزین تولیدی از کیفیت خوبی برخوردار نیست.

وی افزود: طبق بررسی‌های به عمل آمده در کمیسیون انرژی مجلس که با حضور کارشناسان بخش‌خصوصی و دولتی انجام شد این نتیجه حاصل شد که بنزین تولیدی فاقد هر نوع مشکل است و مقطعی نیست و این تولیدات کنونی توسط برخی شرکت‌های پتروشیمی انجام می‌شود.

به گفته وی، برخی شرکت‌های پتروشیمی تولیدات خود در سایر زمینه‌ها را متوقف و بنزین را جایگزین آن کرده‌اند و در صورت نیاز بنزین مورد نیاز را تولید می‌کنند و انشاء‌الله با راه‌اندازی پالایشگاه‌های جدید این نیازها کاملاً مرتفع می‌شود.

ناصری‌نژاد خاطرنشان کرد: استخر سرپوشیده شادگان با اعتبارات تخصیص یافته از سوی وزارت نفت کلنگ‌زنی شد و به خوبی در حال پیشرفت است.

وی در ادامه به بحث برگزاری همایش خرما در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: این همایش یک همایش مهم و کشوری است که در سطح خوزستان با مرکزیت شادگان برگزار می‌شود که به بررسی فرصت‌ها و چالش‌های این صنعت خواهد پرداخت و امیدواریم وزرای بازرگانی و جهاد کشاورزی در این همایش حضور یابند.

ناصری‌نژاد تصریح کرد: سایر کارها و پروژه‌های استان در حال انجام است به خصوص بحث جاده‌سازی روستاها که وزیر راه طبق مصوبات موجود باید نسبت به احداث هشت جاده روستایی اقدام کند که کار مقدماتی آن انجام شده و بهسازی جاده‌های قبلی هم در حال انجام است.

ناصری‌نژاد در ادامه مشکلات کمبود برق و نامناسب بودن آب در شادگان را مدنظر قرار داد و گفت: کمبود اعتبار در زمینه برق به خصوص در تابستان شهرستان شادگان را  با مشکلات زیادی روبه‌رو کرد به طوری که در فصل تابستان با مشکل جدی روبه‌رو بودیم.

وی افزود: در حال‌حاضر آب استان خوزستان از نظر کیفیت بسیار مشکل دارد به طوری که درصد شوری بالایی دارد و با توجه به اینکه در اهواز فاضلاب‌های خانگی به طور مستقیم به رودخانه کارون سرازیر می‌شود بسیار نگران‌کننده است و وزیر بهداشت نیز نسبت به این مسئله تأکید داشته‌اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet