هدر اصلی
1389/08/01 13:28:00
سرویس اقتصادی
یادداشتی از بشیر خالقی

توسعه راه‌ها اصلی‌ترین گام برای جذب توریسم است

**"بشیر خالقی" نماینده خلخال و کوثر دریادداشت خود با اشاره به این مطلب که استان اردبیل از نظر نقاط گردشگری از پتانسیل و ظرفیت بالقوه‌ای برخوردار است، به گونه‌ای که در برخی موارد با نقاط توریستی مانند ماسوله در استان گیلان برابری می‌کند اما وجود برخی مشکلات و معضلات در این زمینه سبب شده تا نتواند از نظر جذب گردشگر با آن برابری کند.

بی‌شک مهمترین و اساسی‌ترین مشکل در سر راه جذب توریسم در منطقه‌ای مانند اردبیل که از روستاهایی مانند نومهل، زرج‌آباد و... برخوردار است و در معماری به مثابه معماری شهر ماسوله است، مسئله راه‌های اصلی و جاده‌های موجود برای عبور و مرور است، امری که استان اردبیل به ویژه شهرستان خلخال از آن رنج می‌برد.

طبق برآورد، آمارهای موجود حکایت از آن دارد که متوسط آسفالت شهرستان‌های خلخال و کوثر در مقایسه با متوسط آسفالت استان‌ها و شهرهای کشور بسیار پایین است و این یک معضل جدی برای رشد و توسعه شهرستان به‌خصوص از بعد جذب توریست است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که وجود ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های قوی در استان اردبیل و شهرهای زیرمجموعه آن از جمله خلخال و کوثر زمانی به مرحله بالفعل می‌رسد که قبل از هر اقدامی زمینه برای فراهم شدن زیرساخت‌های این امر هموار گردد که بهبود راه‌های اصلی و جاده‌ای یکی از مهمترین این زیرساخت‌هاست که متولیان امر به خصوص مسئولان وزارت راه و ترابری باید با نگاه جدی‌تر و منطقی‌تر به این مسئله بنگرند تا انشاء‌الله در آینده نزدیک شاهد رشد و شکوفایی استان اردبیل و شهرستان‌های زیرمجموعه آن در کلیه ابعاد اقتصادی، فرهنگی، علمی و گردشگری باشیم.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet