هدر موبایل
1389/08/01 17:16:00
سرویس سیاسی
یادداشتی از بهمن اخوان نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان

تلاش نمایندگان برای استیضاح وزیرصنایع غیرمغرضانه است

**بهمن اخوان نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی انگیزه‌ها و روند تهیه طرح درخواست استیضاح وزیر صنایع و معادن را تشریح کرده است.

متن یادداشت این نماینده که در نشریه وقایع استان مرکزی منتشر شده، به این شرح است:

طراحان و امضا کنندگان طرح مذکور همچنان پیگیر ارائه این طرح به هیأت رئیسه مجلس هستند و تکذیب این روند صحت ندارد. طراحان اصلی طرح مذکورهمچنان پیگیر مطرح شدن این طرح در مجلس هستند تا به دنبال آن شاهد پاسخگویی وزیر صنایع درباره وضعیت نا امید‌کننده صنعت کشور باشند.

متأسفانه هرگاه مجلس با استفاده از ابزارهای نظارتی خود تلاش دارد تا از حقوق ملت دفاع کند، عده‌ای با تلاش فراوان و فشار و تهدید سعی در منصرف کردن نمایندگان از اقدامات خود دارند. در خصوص تلاش نمایندگان برای استیضاح وزیر صنایع نیز شاهد بودیم که با عناوین مختلف، مستقیم و غیرمستقیم، با «مهرورزی» یا «تهدید» تلاش شد تا مجلس به این بحث ورود پیدا نکند. این طرح از سوی کمیسیون صنایع تهیه نشده که قرار باشد سخنگوی این کمیسیون پیگیری آن را تأیید یا تکذیب کند. با تشکیل کمیته‌ای از تولید کنندگان وصاحبان صنایع به منظور آسیب‌شناسی بخش صنعت کشور توسط طراحان این طرح تلاش ما این است کاری که انجام می‌شود کاملاً پخته و سنجیده باشد در این کمیته نقطه نظرات دست اندرکاران عرصه صنعت در بخشهای فولاد، واردات و صادرات، معادن و سایر بخش‌ها شنیده شد و جزیی از این اطلاعات قبل از طرح استیضاح در مجلس، بین نمایندگان توزیع خواهد شد تا هم مردم و هم همه نمایندگان از مشکلات بخش صنعت مطلع شوند.

وزیر صنایع حتی سابقه مدیریت یک کارخانه را هم در کارنامه خود ندارد، مدیرانی هم که منصوب کرده از چنین وضعی برخوردارند و صاحب تجربه نیستند، ما به رئیس‌جمهور ومعاون اول وی ارادت داریم و مطمئن هستیم سربلندی صنعت کشور سربلندی رئیس‌جمهور است.

مشکلات بخش نساجی کشور، تهیه مواد اولیه صنایع، سرمایه درگردش، مشکلات واردات و تعرفه آن، کیفیت خودرو و واردات هوو و بحث شهرکهای صنعتی  از جمله محورهای طرح استیضاح وزیر صنایع و معادن است. محرابیان در مقابل مجلس باید نسبت به عملکردش در این وزارتخانه پاسخگو باشد و ما انتظاری جز پاسخگویی درست به مردم و صنعتگران نداریم.

طرح استیضاح وزیر صنایع و معادن در نهایت با 14 امضا تقدیم هیأت رئیسه خواهد شد تا در صورت تلاش برای پس گرفتن امضاها امضا کنندگان از امضای خود منصرف نشوند. ما در این روند با صنعتگران و تولید کنندگان جلسات متعدد کارشناسی برگزار کرده و این حوزه را آسیب‌شناسی کردیم. طرح تهیه شده 30 محور دارد و تلاش ما بر این است که امضا کنندگان طرح افراد محدودی باشند که مصمم به استیضاح وزیر صنایع باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet