هدر اصلی
1389/08/01 17:23:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
کرمی‌راد:

درخواست مذاکرات هسته‌ای شکست سیاست‌های غرب را نشان می‌دهد

**عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: درخواست های مکرر غرب برای از سرگیری مذاکرات هسته ای با ایران نشان دهنده شکست سیاست های اروپایی ها و آمریکا در برابر ایران است.

محمد کرمی راد در گفت و گو با ایرنا افزود: در مساله هسته ای ایران ما از یک طرف شاهد اصرار اروپاییان برای مذاکره و از طرف دیگر مساله تحریم ها و قطعنامه های ناعادلانه هستیم که اینها نشان می دهد دشمنان در مواجهه با اقتدار ایران دچار سردرگمی شده اند.

وی ارسال نامه 'کاترین اشتون' مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در خصوص از سرگیری مذاکرات هسته ای پس از وقفه ای چند ماهه را نشانه ای از اقتدار ایران دانست.

کرمی راد با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تنها کشور اسلامی است که از چرخه کامل سوخت هسته ای برخوردار است افزود: ایران با دستیابی به چرخه کامل سوخت هسته ای از استخراج تا غنی سازی توانسته است انحصار چند کشور محدود را در این زمینه بشکند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه از تغییر ترکیب کشورهای مذاکره کننده در گروه 1+5 دفاع و خاطرنشان کرد: هم اکنون در مذاکرات هسته ای نوعی تسلسل ایجاد شده که باید شکسته شود و ورود کشورهایی مانند ترکیه، برزیل، اندونزی و الجزایر می تواند در روند مذاکرت تحولات خوبی را ایجاد کند.

وی تصریح کرد: با افزایش اعضای گروه مذاکره کننده ماهیت دروغین اروپاییان و آمریکا روشن می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet