هدر موبایل
1389/08/01 18:55:00
سرویس فرهنگی

280 پایان نامه به منابع کتابخانه مجلس افزوده شد

**مدیر فراهم آوری کتابخانه مجلس شورای اسلامی گفت: کارشناسان بخش فراهم آوری ضمن بازدید از کتابخانه شخصی "علی قائمی" متفکر و نویسنده برجسته تعداد ۲۸۰ عنوان ‌پایان نامه در زمینه موضوعی اسلام شناسی، مسائل تربیتی اسلام و مسائل خانوادگی خریداری و به مجموعه منابع کتابخانه افزودند.

"علی اکبر زارع بیدکی" ادامه داد: در ضمن بازدید از کتابخانه استاد بزرگ به مجموعه 83 جلدی تحت عنوان «اصول و مبانی نظام تربیتی در اسلام» برخوردیم. طبق گفته‌های دکتر این کتاب مجموعه‌ای 130 جلدی می باشد که پس از 37 سال کار و تلاش مستمر به جلد 83 رسیده است و هم اکنون منتظر سازمان، افراد دلسوز فرهنگ و یا ناشری است که چاپ این کتاب بسیار مهم را بر عهده گیرد.

زارع بیدکی گفت: متأسفانه کتاب های دیگر استاد هم چون کتاب در مکتب باب الهدی ابوالحجه امام حسن عسگری و جوان و رسالت تاریخی او نیز سرنوشت کتاب فوق را دارند.

وی تصریح کرد: جلد 37 این کتاب تحت عنوان محتوای تربیت در خانواده شامل فصل‌هایی هم چون «خانه و خانواده» ، «ریشه‌های تأسیس خانواده و سیر تاریخی آن»، «اسلام و خانواده ملاک و معیار ازدواج»، «منع و پرهیز در خانواده»، «قواعد و مراسم ها»، «روابط همسری حقوق زوجین»، «فرزندان و والدین نزدیکان و ادای حقوق»، است که در 468 صفحه تدوین شده است.

مدیر فراهم آوری کتابخانه مجلس شورای اسلامی در اشاره به تعدادی از پایان نامه های خریداری شده گفت: تلاش‌های تربیت والدین در دوران جنینی فرزند، حقوق اجتماعی انسان از نظر اسلام، بررسی راه‌های درونی شدن ارزش‌های اسلامی در میان نوجوانان، بررسی روش‌های تربیت اخلاقی در اسلام، احکام خانواده در مسئله نشور و شقاق، روابط اعضای خانواده در قرآن و سنت و ثمره اجتماعی تربیت در اسلام، عنوان برخی از پایان نامه‌های خریداری شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet