هفته دفاع مقدس
1389/08/02 08:51:00
سرویس اقتصادی
نصیری قیداری خبر داد

تحقق 14 درصد برنامه اشتغالزایی در سه ماهه اول در استان زنجان

**میزان تعهد ایجاد اشتغال در استان زنجان در سه‌ماهه ابتدای سال تنها ۱۴ درصد محقق شده است.

"سعدالله نصیری قیداری "نماینده زنجان و طارم در گفتگو با روزنامه مردم نو با بیان این مطلب گفت: تاکنون 490 نفر در این شهرستان در مدت یادشده جذب کار شده‌اند. 

وی با ابراز تأسف از اینکه تاکنون 20 دستگاه اجرایی استان در رابطه با ایجاد اشتغال هیچ‌گونه اقدامی نکرده‌اند، تصریح کرد: با فعالیت 10 دستگاه اجرایی استان در امر ایجاد اشتغال، تاکنون تنها 15 درصد از تعهدات اشتغالزایی استان در سه‌ماهه اول سال‌جاری به منصه ظهور رسیده است. 

وی درباره عملکرد بنگاه‌های زودبازده استان در سال 1388 اظهار داشت: در سال گذشته 169 طرح در قالب طرح‌های موجود در بانک، مصوب، عقد قرارداد و مرحله پرداخت قرار داشت که برای این تعداد طرح، اعتباری بالغ بر 821 میلیارد ریال پیش‌بینی شده بود. 

نصیری خواستار تعامل مناسب و فعالیت بیش از پیش کمیته‌های اشتغال استان شد و خاطرنشان کرد: دستگاه‌های استان باید در نظر داشته باشند که سقف و ملاک اشتغال هر کمیته بر اساس نفرات بیمه شده است، در غیر این صورت مازاد بر سقف لحاظ خواهد شد. 

وی در رابطه با میزان اشتغالزایی در سه‌ماهه اول سال‌جاری در سایر شهرستان‌های تابعه استان نیز یادآور شد: تا آنجا که من اطلاع دارم در این مدت 328 نفر در ابهر، 331 نفر در خدابنده، 32 نفر در خرمدره، 101 نفر در طارم و 81 نفر در ماهنشان جذب بازار کار شده‌اند که با تحقق این میزان اشتغال، تعهد اشتغال در ابهر 17 درصد، خدابنده 25 درصد، خرمدره 42 درصد، طارم 14 درصد و ماهنشان نیز 11 درصد محقق شده است.

نصیری از ایجاد اشتغال برای یک‌هزار و 463 نفر در سه‌ماهه اول سال‌جاری در استان خبر داد و گفت: در همین راستا 10 دستگاه اجرایی، مشارکت خوبی در امر اشتغالزایی داشته‌اند. وی ادامه داد: طرح‌های عمرانی و صنعتی در استان می‌تواند نقش مهمی در اشتغالزایی داشته باشد، به ویژه آنکه کشاورزی شهرستان هم موقعیت خوبی دارد.

وی با بیان اینکه حمایت از واحدهای تولیدی نیز می‌تواند تا حد زیادی مشکل اشتغال استان را حل کند افزود: تولیدکنندگان نباید تصور کنند که بانکها مانع فعالیت آنها هستند و باید مشکل نقدینگی آنها را حل کرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet