هدر موبایل
1389/08/02 11:01:00
سرویس صحن
برای حمایت موثر از سرمایه گذاری بخش غیردولتی صورت گرفت

الزام وزارت نفت به همکاری با وزارت نیرو

**با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی وزارت نفت مکلف شد با همکاری وزارت نیرو نسبت به حمایت موثر از تحقیقات، سرمایه گذاری، ترویج و توسعه واحدهای تولید همزمان برق و حرارت و برودت از طریق بخش غیردولتی اقدام نماید.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی جزییات طرح اصلاح الگوی مصرف انرژی در ماده 56 تصویب کردند: به منظور ارتقاء بهره وری، افزایش امنیت تامین انرژی و مشارکت گسترده بخش غیردولتی در عرصه انرژی اقدامات ذیل را انجام دهد.

براساس این مصوبه، وزارت نفت مکلف است با همکاری وزارت نیرو نسبت به حمایت موثر از تحقیقات، سرمایه گذاری، ترویج و توسعه واحدهای تولید همزمان برق و حرارت و برودت از طریق بخش غیردولتی اقدام نماید.

همچنین براساس این مصوبه وزارت صنایع و معادن موظف شد تا با حمایت از مراکز تحقیقاتی و صنایع مربوطه، برای توسعه دانش فنی بومی و خوداتکایی کشور در تامین تجهیزات تولید همزمان برق، حرارت و برودت اقدام نماید.

براساس این مصوبه، کلیه ضوابط و آئین نامه های اجرایی این ماده 3 ماه پس از تصویب این قانون با پیشنهاد وزارتخانه های نفت، نیرو و صنایع و معادن به تصویب هیات وزیران می رسد.

همچنین نمایندگان در ماده 57 این طرح مصوب کردند؛ وزارت نیرو موظف است پس از انجام بررسی های کارشناسی و امکان سنجی توجیح پذیر بودن فنی و اقتصادی، حرارت مورد نیاز واحدهای آب شیرین کن تقطیری را از محل بازیافت تلفات نیروگاه های حرارتی تامین نماید.

براساس این مصوبه، سازمان مدیریت منابع آب و شرکت توانیر کلیه هماهنگی های لازم برای مناطق نیازمند به تاسیسات آب شیرین کن و احداث این واحدها با نیروگاه های حرارتی را به صورت یکپارچه به انجام خواهند رساند.

همچنین وزارت نیرو موظف به گزارش سالانه اجرای این ماده به هیات وزیران است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet