خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/03/21 08:45:00
سرویس سیاسی

دیدار نمایندگان استان گیلان در مجلس هشتم با رییس جمهور

"محمود احمدی نژاد" در ادامه جلسات خود با نمایندگان استانها در مجلس هشتم، دوشنبه شب با نمایندگان استان گیلان دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار ابتدا نمایندگان استان گیلان درباره مسائل و مشکلات استان و راهکارهای مقابله و حل این مشکلات به اظهار نظر پرداختند.

پس از سخنان نمایندگان رییس جمهوری اسلامی با بیان اینکه با چند اقدام کلیدی استان گیلان به سرعت متحول می شود، گفت: گیلان برای همه ایران عزیز است؛ چرا که در سابقه تاریخی خود همواره مدافع اسلام ناب بوده و ایمان های بسیار مستحکم و استوار در گیلان نقش آفرینی کرده اند و این سرمایه ارزشمندی است .

وی با اشاره به اینکه موجودیت گیلان به ویژه مردم پرتلاش و فرهنگ غنی آن دیار برای کل کشور نعمت است، به نظرات نمایندگان برای پیشرفت این استان اشاره و تصریح کرد: آرزوی من این است که مباحثی را که مطرح کردید، بتوان در کوتاه ترین زمان ممکن به سرانجام رساند و این کار مستلزم هماهنگی کامل بین مدیران استانی و نمایندگان مجلس است.

احمدی نژاد در ادامه از نمایندگان خواست، در جلساتی با مسوولین استان و دیگر مدیران اجرایی موانع و مشکلات پایه ای و نیز استعدادهای ویژه هر استان را شناسایی و با ارایه راهکار عملی بستر را برای کار و فعالیت گسترده و توسعه و جهش بلند استان ها مهیا کنند.

وی یادآور شد: با راه های ساده تر و کم هزینه تر نیز می توان اقدامات بزرگ و تاثیر گذاری انجام داد.

رئیس جمهور با بیان اینکه پایه حرکت کشور تولیدات کشاورزی است، اظهار کرد: اهمیت این موضوع در هیچ مقطعی قابل چشم پوشی نیست و از این رو دولت به توسعه و حمایت از کشاورزی نگاه ویژه ای دارد.

رئیس جمهور هماهنگی و همکاری بین نمایندگان مجلس و مسوولان اجرایی استان ها را به خاطر اشراف بر مشکلات مورد تاکید قرار داد و گفت: اگر قرار بود با تصمیم یک کارشناس یا مدیر در تهران، مشکلات استان رفع شود، وضع همین می شود که هست.

احمدی نژاد تاکید کرد: دولت برای پیشبرد بهتر کارها برادر و یاور نمایندگان است و بدنه کارشناسی دولت در خدمت مجلس قرار دارد و همگی در خدمت ملت هستیم و باید توجه داشت که بدون هماهنگی هم امکان فعالیت و موفقیت وجود ندارد.

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه کشورهای اروپایی با منابع و دلارهایی که در بانک های آنها ذخیره کرده ایم، به کشورمان فشار می آورند، تصریح کرد: راه های وجود دارد که خودمان بتوانیم پول نفت را برای مردم هزینه کنیم به گونه ای که تورم هم ایجاد نشود.

گفتنی است رئیس جمهور هفته گذشته نیز با نمایندگان استان های کهکیلویه وبویراحمد، مازندران، لرستان و خوزستان در مجلس شورای اسلامی دیدار و در جریان نظرات آنها قرار گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet