هدر موبایل
1389/08/02 19:12:00
سرویس کمیسیون ها

کمیسیون عمران خواستار افزایش ایمنی معلولان در اماکن شهری شد

**نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارائه گزارش مدیر عامل مترو از وضعیت ایستگاه‌های مترو، اظهار داشت: اعضای کمیسیون عمران پس از ارائه این گزارش خواستار ایجاد امینت در ایستگاه های مترو برای نابینایان و معلولان شدند.

"محمدرضا حسین‌نژاد" سخنگوی کمیسیون عمران، در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به جلسه امروز عصر کمیسیون، گفت: حادثه اخیر ایستگاه خزانه متروی تهران که متاسفانه منجر به فوت معلم نابینا شده بود با حضور مسئولان شهرداری و مدیر عامل متروی تهران بررسی شد.

وی ا دامه داد: بر اساس گزارش ارائه شده از سوی مدیر عامل مترو تهران، تمامی ایستگاه های مترو از ایمنی لازم برای نابینایان و معلولان برخوردارند و امکان ایجاد دیوار شیشه ای در کنار ریل‌ها به دلیل بار مالی امکان پذیر نیست.

سخنگوی کمیسیون عمران تصریح کرد: در گزارش ارائه شده، مقایسه ای بین ایستگاه های میترو تهران با شهرهای دیگر دنیا صورت گرفت و مشخص شد کشورهای دنیا هم از دیوار شیشه ای برای ایجاد ایمنی استفاده نکرده‌اند.

وی تاکید کرد: با این وجود اعضای کمیسیون خواستار افزایش ایمنی برای این قشر از جامعه شدند و مسئولان شهری برای این منظور در خواست افزایش اعتبار را داشتند.

به گفته وی، مسئول بهزیستی کشور در جلسه حضور پیدا کرده و با اشاره به قاناون ایجاد فضاهای مناسب و ایمن برای معلولان خواهان اجرای این قانون شد.

سخنگوی کمیسیون عمران به دستور دیگر امروز کمیسیون اشاره کرد و گفت: تعیین قلمرو سوال‌های مطرح شده از سوی میرخلیلی نماینده مردم میناب، مطورزاده نماینده مردم خرمشهر، دلقپوش نماینده مردم آستارا از وزیر نیرو از دیگر برنامه‌های امروز کمیسیون بود.

وی با بیان اینکه هیات رییسه کمیسیون عمران پیگیر پاسخ سوالات این نمایندگان شدند، افزود: قلمرو سوالات مطرح شده منطقه‌ای تشخیص داده شد و به همین دلیل پیگیری آن بر عهده هیات رییسه کمیسیون قرار گرفت.

در جلسه امروز کمیسیون عمران لایحه ایجاد 14 منطقه ویژه اقتصادی نیز مطرح شد و این کمیسیون به عنوان کمیسیون فرعی به کلیات آن رای داد تا در هفته های آتی مواد مربوطه را بررسی کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet