هدر موبایل
1389/08/02 19:18:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار ژوستین کومبا اعلام کرد:

حمایت مجلس شورای اسلامی از توسعه روابط با کنگو

**رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کنگو به دلیل سوابق مبارزه با استعمار دارای اشتراکات گوناگون هستند.

به گزارش خانه ملت، "ژوستن کومبا" رئیس مجلس جمهوری کنگو بعداز ظهر امروز یکشنبه 2 آبان ماه با "علی لاریجانی"، رئیس مجلس شورای اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار ابتدا دکتر لاریجانی روابط دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کنگو را خوب و برخوردار از روندی رو به رشد توصیف کرد و گفت:‌ مجلس شورای اسلامی از گسترش روابط و همکاری متقابل در زمینه‌های مختلف سیاسی،‌ اقتصادی، تجاری و صنعتی بین دو کشور حمایت می‌نماید.

 وی در ادامه گفت: روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای آفریقایی، بعد از انقلاب اسلامی، روند شتابانی داشته و دو کشور ایران و کنگو به دلیل سوابق مبارزه با استعمار دارای اشتراکات گوناگون هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: در زمینه‌های مختلف ظرفیت‌های گسترده‌ای برای بسط همکاری‌ها و مناسبات وجود دارد که باید هر چه بیشتر مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

در ادامه این دیدار، همچنین ژوستن کومبا، رئیس مجلس جمهوری کنگو ضمن ابراز خرسندی از سفر به کشورمان، هدف از سفر خود و هیئت همراه را تحکیم روابط بین کشورش با جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد و گفت: اراده مقامات عالی سیاسی کشور جمهوری کنگو، گسترش مناسبات و همکاری‌های متقابل در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، صنعتی و تجاری با جمهوری اسلامی ایران است.

وی در این راستا بر اهمیت تقویت روابط بین پارلمان‌های دو کشور تاکید کرد و خواستار حمایت هر چه بیشتر مجلس شورای اسلامی از افزایش سطح مبادلات و همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مورد علاقه شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet