هدر موبایل
1389/08/03 12:31:00
سرویس سیاسی
یادداشتی از فرهاد تجری

فرمایشات رهبری همواره گره‌گشای امور بوده‌ است

**فرهاد تجری نماینده مردم قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی که در نشریه باختر منتشر شده ، به بررسی دستاوردهای سفر مقام معظم رهبری به استان قم پرداخته است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، متن این یادداشت در پی می آید؛

سفر رهبر گرانقدر انقلاب اسلامی به دیار خون و قیام، شهرستان قم و استقبال پرشور و بی‌نظیر مردم این شهر از ایشان حاوی نکات باارزش و پرمغزی است که می‌تواند در تداوم راه انقلاب اسلامی و نظام برخاسته از اراده ملت ایران، مؤثر و در عین حال حیاتی باشد.

1- استقبال پرشور مردم از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صحنه پرشور دیگری از پیوند عمیق میان رهبر و مردم را به نمایش گذاشت؛ پیوندی که برخلاف تمامی توطئه‌ها و آشوب‌آفرینی‌های دشمن همچنان مستحکم و باصلابت مبنای حرکت نظام مقدس اسلامی ایران است.

2- در این سفر رهبر گرانقدر با بسیاری از علما و طلاب و اندیشمندان حوزه، دیدارهای عمومی و خصوصی داشتند. این دیدارهای باارزش به پیوند میان روحانیت و نظام، غنا و قوام بخشیده و نظرات و ایده‌ها و آرای این مراجع عِظام را نیز در امر حاکمیت مشارکت می‌دهد. توجه ویژه رهبری به ساحت مرجعیت در اندیشه شیعی در این راه مؤید امور متعددی است.

3- از دیگر سو مردم بزرگ و انقلابی قم در قالب دیدارهای عمومی و بازدیدهای متعدد رهبر فرزانه انقلاب، فرصت‌یافتند تا مشکلات و مسائل و معضلات منطقه‌ای خود را با همراهان ایشان و هیأت‌های نمایندگی که از جانب ایشان راهی مناطق مختلف این استان می‌شوند، درمیان بگذارند.

 همواره مشاهده کرده‌ایم که سفرهای رهبر معظم انقلاب به یک منطقه علاوه بر دستاوردهای بی‌شمار معنوی، حاوی و حامل موفقیت‌ها و پیشرفت‌های بسیاری برای مردم آن منطقه نیز بوده است. بر این اساس می‌توان انتظار داشت که در سایه تدابیر رهبر معظم انقلاب و ارشادات ایشان، قم به جایگاه درخور شأن خویش در آینده دست خواهد یافت و به عنوان شهر میزبان مرجعیت شیعی و شهر برخاسته از خون و قیام ملت‌های مسلمان در هر دوره تاریخی از هویت ملت ایران به پیشرفت‌ها و افتخارات بسیاری دست یابد.

4- سخنان مقام معظم رهبری در سفرهای متعدد ایشان، همواره گره‌گشای امور در طول ماهها و سالهای بعد از این سفر بوده است. مثال سفرهای کردستان و کرمان رهبری که در یاد اینجانب باقی‌مانده هر کدام مفتاحی بر عرصه اندیشه و منطق و اصول بوده است به گونه‌ای که می‌توان به عنوان سرچشمه‌ای جوشان از آن بهره‌های وافی برد.

در این سفر رهبری انقلاب ضمن تبیین جایگاه ویژه روحانیت در اسلام و انقلاب، مباحثی در باب لزوم دقت و بصیرت عمومی در جامعه مطرح فرمودند. این سخنان ارزشمند که بدون شک در ادامه سفر ایشان نیز جزئیات دقیق‌تری در این باب بیان خواهد شد، ثمرات ارزشمندی را در دل خود دارد که از جمله آن می‌توان به دوراندیشی بی‌اندازه ایشان و در عین حال تدبیر در شأن یک رهبری آگاه و متدین نظام از آن یاد کرد.

مردم دیار ولایتمدار کرمانشاه نیز همچون مردم تمامی ایران عزیز به انتظار قدوم رهبر فرزانه انقلاب نشسته‌اند و امیدوارند که روزی از نزدیک میزبان ولی‌امر مسلمین جهان باشند که امیدواریم ایشان در زمان مقتضی به خاک پاک دلاوران کرمانشاهی قدم نهند و مردم این دیار را مفتخر سازند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet