هدر موبایل
1389/08/03 10:31:00
سرویس اقتصادی
نماینده کهکیلویه و بهمئی

اساس تعامل دولت و مجلس فرمایشات مقام معظم رهبری است

**نماینده کهگیلویه و بهمئی در مجلس در گفتگو با هفته نامه امید مردم با انتقاد از تغییرات گسترده کمیسیون تلفیق در لایحه برنامه پنجم توسعه گفت:مجلس با دولت باید تعامل و همراهی مناسبی داشته باشد و هیچ‌گاه نباید اختلاف نظرهای برخی‌ها به لوایح و طرح‌ها کشیده شود.

"سید علی محمد بزرگواری" نماینده کهکیلویه و بهمئی در مجلس شورای اسلامی  در گفت وگو با خبرنگار هفته نامه امید مردم تأکید کرد: اساس و شالوده تعامل دولت و مجلس فرمایشات مقام معظم رهبری است و هر قوه‌ای نباید بیانات رهبری را به نفع خود تفسیر کند.

وی ادامه داد: حضرت آیت الله خامنه‌ای در بحث وحدت، سه قوه را مورد خطاب قرار دادند و رؤسای قوا باید عامل وحدت باشند.

وی افزود: هیأت رئیسه مجلس و کمیسیون تلفیق برای رسیدگی به لایحه برنامه پنجم باید جلساتی را با کارشناسان و وزیران مربوطه برگزار می‌کرد تا اگر ایرادی در این لایحه وجود دارد به طور کارشناسی رفع شود اما چنین نشست‌هایی هیچ‌گاه در مجلس برگزار نشد.

علی محمد بزرگواری اظهار داشت: بعضی از آقایان در کمیسیون تلفیق و صحن علنی به‌جای اینکه چکش کاری کنند و شاخ و برگ‌های اضافی را بزنند، به تعبیر مقام معظم رهبری به پایه و اساس لوایح دولت می‌زنند.

وی افزود: ‌اگر آنها رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب را فصل الخطاب قرار دهند و به بررسی کارشناسانه لوایح دولت بپردازند و ایراد‌ها را برطرف کنند، دولت هیچ‌گاه درخواست استرداد لایحه برنامه پنجم را نمی‌کرد و تعامل دولت و مجلس نیز خدشه دار نمی‌شد.

بزرگواری یادآور شد: دولت لایحه بسیار مهم برنامه پنجم را به مجلس تقدیم کرد اما آنها در خانه ملت آنچه خودشان می‌خواستند را تصویب کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet