هدر موبایل
1389/08/03 12:32:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رسایی:

ارتباط بیشتر حوزه‌های علمیه با برنامه‌سازان ضعف‌ تولیدات صداوسیما را حل می‌‌کند

**نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اینکه عمق معرفت دینی شخصیت‌های هنری در صداسیما کافی نیست، گفت: مشکلات قانون جامع صدا و سیما با افزایش ارتباط روحانیون با این نهاد فرهنگی برطرف می‌شود.

حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع اعضای جامعه مدرسین قم مبنی بر نقش حوزه‌های علمیه در برطرف کردن نقایص موجود در صدا و سیما و آموزش و پرورش اظهار داشت: در حوزه صدا‌ و سیما تولیدکنندگان مختلف و شخصیت‌های هنری متعددی وجود دارند که در تولید فیلم‌ها و سریال‌ها نقش اصلی را ایفا می‌کنند، اما متأسفانه آنها اشراف کاملی به مبانی دینی ندارند، از این رو برخی برنامه‌‌ها با انحراف همراه است.

وی با بیان اینکه صدا و سیما با کارشناسان مختلف خود در تلاش برای کاهش اینگونه انحرافات است، تصریح کرد: چنانچه روحانیون جامعه با تهیه‌کنندگان و کارگردانان ارتباط برقرار کرده و برای جبران ضعف کارشناسی برنامه‌های صداوسیما تلاش کنند، هم تفکر دینی در برنامه‌ها جاری می‌شود و هم معایب موجود در برنامه‌ها به حداقل می‌رسد.

این نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برخی انتقادات روحانیون علی‌رغم دلسوزانه بودن آنها مبتنی بر نگاه غیرکارشناسانه است، بنابراین اگر این قشر با مسائل هنری درگیر نشوند، نمی‌توانند مشکلات را واقع‌بینانه دیده و راه‌حل‌ مناسبی در حوزه هنر، سینما و تئاتر ارائه دهند.

رسایی با اشاره به اینکه حوزه‌های علمیه از بدنه هنری جامعه فاصله دارد، عنوان کرد: متقابلاً به دنبال این فاصله، ادبیات مشترکی بین حوزه‌های علمیه و صدا و سیما و بخش فرهنگی به وجود نمی‌آید، هرچند این امر به معنای تغییر نظرات روحانیون نیست بلکه آنها باید با نزدیک شدن به مجامع هنری، مشکلات را تشخیص داده و راه‌ حل‌های اجرایی‌تری در موضوعات مختلف پیشنهاد کنند.

وی در خصوص راهکارهای کمیسیون فرهنگی برای افزایش تعامل روحانیت با حوزه‌های هنری، بیان داشت: کمیسیون فرهنگی دو موضوع مهم قانون جامع صدا و سیما و قانون جامع رسانه را در دستور کار قرار داده است و این دو قانون باید توسط دولت، مورد استفاده قرار گیرد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در همین زمینه اضافه کرد: قانون جامع رسانه مربوط به وزارت ارشاد و قانون جامع صداوسیما مربوط به این وزارتخانه و چند نهاد دیگر مانند مرکز پژوهش‌های مجلس و کمیسیون فرهنگی است.

وی ادامه داد: بسیاری از مشکلات در قانون جامع صدا و سیما با افزایش ارتباط روحانیون با این نهاد فرهنگی برطرف شده که این امر یکی از راهکارهای لازم برای طراحی در قانون جامع صدا و سیما است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet