هدر موبایل
1389/08/03 08:32:00
سرویس بین الملل
بروجردی در دیدار سفیر نیوزلند:

غرب چشم خود را به روی واقعیت‌های منطقه بسته است

** "برایان سندرز" سفیر نیوزیلند در تهران روز یکشنبه با "علاءالدین بروجردی" رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خانه ملت، در ابتدای این دیدار بروجردی روابط بین دو کشور را خوب توصیف کرد و با اشاره به نقش با اهمیت پارلمان های دو کشور گفت: روابط پارلمانی ایران و نیوزیلند از ظرفیت های خوبی برای کمک به ارتقاء و درک متقابل و تقویت مناسبات دوجانبه در همه عرصه ها برخوردار است که باید در راستای منافع مشترک از آن استفاده کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تحولات منطقه به ویژه عراق و خاورمیانه اشاره کرد و افزود: سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران حفظ و کمک بر برقراری امنیت در منطقه به ویژه عراق است.

بروجردی در ادامه با اشاره به روند تشکیل دولت جدید در عراق تاکید کرد: توافق همه گروه‌های عراقی تنها راه حل ایجاد ثبات پایدار و آرامش در عراق می‌باشد.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از هرگونه راه حل که موجب ثبات در عراق شود، حمایت می‌‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران افزود: غرب باید در تحلیل های خود نسبت به جایگاه و نقش ایران در منطقه تجدیدنظر نماید.

وی تصریح کرد: باعث تعجب است که غرب چشم خود را بر روی واقعیت های منطقه بسته و بجای تحلیل زمینی و واقعی، تحلیل آسمانی و هوایی ارائه می‌کند.

بروجردی همچنین با اشاره به تحولات افغانستان به ناتوانی غرب در دستیابی به اهداف اولیه اش اشاره و خاطرنشان کرد: امروز علی رغم استفاده از تمامی ظرفیت‌های نظامی ناتو برای کنترل اوضاع افغانستان، سیاست غرب در این کشور دچار سردرگمی شده است.

وی افزایش تولید و قاچاق مواد مخدر و رشد تروریزم در منطقه را نشانه ناتوانی غرب در کنترل اوضاع افغانستان ارزیابی کرد.

در ادامه این دیدار "برایان سندرز" سفیر نیوزیلند با استقبال از توسعه همکاری‌های همه جانبه با کشورمان گفت: زمینه‌های فراوانی برای تحکیم همکاری‌های بین دو کشور به ویژه در عرصه مقابله با بلایای طبیعی وجود دارد که باید از آن استفاده کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به تحولات افغانستان اشاره کرد و یادآور شد که سیاست نیوزیلند در افغانستان ارتقاء سطح زندگی و آموزش به مردم است.

وی با اشاره به حضور نظامی کشورش در استان بامیان افغانستان گفت: حمایت جمهوری اسلامی ایران از ثبات و آرامش در افغانستان، به تحقق این هدف کمک شایانی می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet