هدر موبایل
1389/08/03 16:36:00
سرویس سیاسی
کاظم موسوی:

سفر سوم دولت نتایج خوبی برای مردم اردبیل به همراه داشت

**نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر سوم هیأت‌دولت به استان اردبیل اظهار داشت: طی این سفر رییس‌جمهور،اعضای کابینه، هیأت دولت و برخی معاونان ایشان در استان حضور یافتند که نتایج پربار و پربرکتی را به همراه داشت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،" سیدکاظم موسوی" در گفتگو با خبر اردبیل با اشاره به استقبال مردم اردبیل از رئیس‌جمهور تصریح کرد: با توجه به اینکه مردم اردبیل ریاست محترم جمهور را فردی توانمند و ولایت‌مدار و قدرتمند می‌دانند استقبال گرم و گسترده‌ای از وی انجام دادند.

وی به تصویب 250 مصوبه به منظور عمران، آبادی و توسعه استان اردبیل اشاره کرد و گفت: طبق بررسی‌های به عمل آمده حدود 80 درصد مصوبات هیأت دولت که در سفرهای اول و دوم به تصویب رسیده بود اجرایی گردیده و مصوبات جدید نیز در زمینه سرمایه‌گذاری، اشتغالزایی و توسعه گردشگری و بهبود امکانات رفاهی، تأمین آب و برق و گازرسانی روستاها به تصویب رسید.

موسوی اظهار داشت: با توجه به اینکه استان اردبیل به عنوان بنیانگذار مکتب شیعی در کشور مطرح است و مردم استان اردبیل در فرهنگ و تمدن ایران نقشی قابل توجه داشته‌اند این مسائل سبب شد که توجه ویژه‌ای از سوی رئیس‌جمهور به این استان و مردم آن صورت گیرد.

نماینده مردم اردبیل با توجه به سخنان رئیس‌جمهور در این سفر افزود: طبق گفته ریاست محترم جمهور عظمت مردم اردبیل به بزرگی سبلان و زلالی روح آنها به صفای چشمه‌ساران زیبای اردبیل است که این مردم با شور و گرمی از رئیس‌جمهور محبوب خود مهمان‌نوازی و استقبال کردند.

موسوی از مصوبه‌های هیأت دولت در زمینه ارتقای سطح فرهنگ استان، اشتغالزایی، ساخت مسکن، جمع‌آوری آب‌های سطحی، توسعه فضای سبز، مطالعه راه‌آهن اردبیل - پارس‌آباد، احیای بافت‌های فرسوده، بهبود آسفالت‌های شهری و روستایی و بهسازی و... خبر داد.

موسوی درباره آخرین لوایح و کارهای انجام شده در کمیسیون و شهرستان این‌گونه توضیح داد: در‌خصوص آزمون دستیار پزشکی که با مشکلاتی روبه‌رو بود که جا دارد از وزیر بهداشت و درمان تشکر شود به لحاظ مساعدتی که برای آزمون دوم انجام داد و نقایص آن را برطرف کردند. همچنین درخصوص دانشکده دندانپزشکی اردبیل که دستور آن صادر شد و در بهمن‌ماه سال جاری دانشجو می‌پذیرد و همچنین درخصوص مرکز شتاب‌‌دهنده خطی اردبیل که بناست در بیمارستان امام‌خمینی انجام شود و حدود 40درصد پیشرفت داشت و با توجه به چشم‌انداز خوبی که دارد به نتایج خوبی دست خواهیم یافت. ما در‌خصوص اشتغالزایی که شرمنده بیکاران و جوانان منطقه هستیم اما امیدواریم با مساعدت‌های صورت گرفته از سوی هیأت دولت و اعتبارات اختصاص یافته مشکلات در این زمینه نیز مرتفع شود.

موسوی در ادامه از اختصاص باقی‌مانده تسهیلات ابلاغی به استان از منابع بنگاه‌های زودبازده در راستای اجرای طرح‌های مصوب استان و نیز اختصاص مبلغ 520میلیارد ریال از منابع قرض‌الحسنه برای کمک به طرح خوداشتغالی کمیته امداد و سازمان بهزیستی و ایثارگران استان خبر داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet