هدر موبایل
1389/08/04 09:16:00
سرویس اقتصادی
نایب رییس کمیسیون عمران:

وزارت راه تنها 13درصد از تکالیف برنامه چهارم را محقق کرده است

**نایب رییس کمیسیون عمران با بیان اینکه تنها ۱۳ درصد از تکالیفی که در برنامه چهارم توسعه بر عهده وزارت راه گذاشته شده بود، محقق شده است؛ از کم‌توجهی به حمل و نقل عمومی و بخصوص حمل و نقل ریلی انتقاد کرد و گفت: کم توجهی به حمل و نقل عمومی یکی از مهمترین مشکلات آینده کشور ما را رقم خواهد زد.

"محمدرضا ملکشاهی راد" نماینده خرم آباد و نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از کم توجهی به توسعه حمل و نقل ریلی، گفت: بر اساس اهداف تعیین شده در  برنامه چهارم توسعه قرار بود دولت سالانه هزار کیلومتر راه آهن در کشور احداث کند، اما مقداری که در طول پنج سال اجرای برنامه چهارم ساخته شده است به هیچ عنوان قابل طرح و مقایسه با اهداف معین شده در برنامه چهارم توسعه نیست.

نماینده مردم خرم آباد با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم رشد و توسعه حمل و نقل عمومی در کشور به خصوص حمل و نقل ریلی، گفت: انتقاد جدی به برنامه‌نویسی دولت در مورد حمل و نقل ریلی وارد است؛ چرا که منابع اختصاص یافته به این بخش به هیچ عنوان متناسب با نیازهای کشور و این حوزه نیست.

ملکشاهی با تاکید بر لزوم اجرای برنامه‌های تدوین شده در کشور از محقق نشدن اهداف برنامه چهارم انتقاد کرد و گفت: در برنامه چهارم توسعه مجموع تکالیفی که بر عهده وزارت راه گذاشته شده بود 133 هزار میلیارد تومان بود که تنها 17 هزار میلیارد تومان از این تکالیف محقق شده است و این به معنای این است که تنها 13 درصد تکالیف وزارت راه در برنامه چهارم توسعه محقق شده است.

نایب رییس کمیسیون عمران همچنین افزود: توسعه نیافتن خطوط ریلی و کم توجهی امروز به این موضوع یکی از مهمترین مشکلات آینده کشور ما را رقم خواهد زد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet