هدر موبایل
1389/08/04 09:54:00
سرویس صحن
عباسپور در تذکر شفاهی

نمی‌توان هنگام بررسی یک ماده بدون پیشنهاد یا تذکر جملاتی را اضافه کرد

**رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات در تذکر شفاهی با انتقاد از اضافه کردن یک عبارت به ماده ۶۳ طرح اصلاح الگوی مصرف انرژی آن را خلاف قانون دانست و گفت:حذف یا اضافه کردن جملات و عبارات باید در ضمن پیشنهاد یا تذکر صورت گیرد و این شیوه فعلی مجلس اشکال قانونی دارد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی عباسپور تهرانی فرد" در تذکری شفاهی با استناد به مواد 144 و 146 آئین نامه داخلی مجلس اظهار داشت :درحین بررسی ماده 63 طرح اصلاح الگوی مصرف جمله ای به این ماده اضافه شد که مشخص نشد این جمله پیشنهاد داده شده یا رفع ابهام بوده است.

وی افزود: اگر ماده ای ابهام دارد باید تذکر داده شود و بعد برای آن رفع ابهام رای گیری شود، کمیسیون، هیات دولت یا هیات رئیسه که نمی توانند در هنگام بررسی یک ماده بدون پیشنهاد یا تذکر جملاتی را اضافه کنند.

عباسپور با بیان این که این شیوه تبدیل به یک رویه جا افتاده در مجلس شده است تصریح کرد: این شیوه اشکال قانونی دارد و باید بر طبق قانون مواد رفع ابهام شوند.

محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت در پاسخ به تذکر عباسپور گفت: ما در دو مورد بدون پیشنهاد یا تذکر اقدام به اضافه یا حذف کلمه یا عبارت می گیریم اول مواردی که اشکال ویرایش داشته باشد، دوم مواردی که کمیسیون و هیات دولت عنوان می کنند که کلمه یا جمله ای از قلم افتاده است و در متن اصلی وجود داشته است که ما در این موارد بدون نظر و رای اصلاحات صورت می گیرد. در ماده 63 نیز از جمله این موارد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet