هدر موبایل
1389/08/04 08:34:00
سرویس اقتصادی
قاسمی:

طولانی‌شدن روند بررسی برنامه پنجم به نفع کشور است

**"یوسف قاسمی گولک" نماینده مردم لاهیجان و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با هفته نامه گلچین با اشاره به آخرین بحث‌های مطرح در کمیسیون اقتصادی گفت:موضوع مالیات بر ارزش افزوده در کمیسیون با حضور وزیر اقتصاد در‌خصوص اتحادیه طلا‌فروشان حل شد و قرار شد دولت از موضع خود عقب‌نشینی نکند.

قاسمی ادامه داد: قوانین گمرکی نیز تا ماده 46 اصلاح شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به روند بررسی برنامه پنجم توسعه و نزدیک بودن موعد بودجه‌بندی سال 90 گفت: اگر برنامه پنجم امسال هم به بودجه‌بندی نرسد باید تبصره‌ای به برنامه پنجم افزوده شود و مشترکات دو برنامه مشخص شده و طبق آن بودجه بسته شود.

وی ادامه داد: طولانی شدن روند برنامه‌ توسعه به این دلیل است که هم مجلس نظر کارشناسی دارد و هم دولت باید بینابینی را در نظر گرفته بگیرد و این کار زمان می‌برد. این طولانی شدن روند بررسی از طرفی به نفع کشور است چون برنامه با صلابت و قاطعیت بیشتری نهایی می‌شود.

قاسمی افزود: برنامه‌های اول تا پنجم توسعه همه‌شان چهارچوب مشخص و مشترکاتی دارند که به هر حال این چارچوب‌ها در بودجه‌نویسی لحاظ می‌شود، حتی اگر برنامه جدید به بودجه‌ بندی نرسد.

عضو کمیسیون اقتصادی تصریح کرد: به هر حال بخش زیادی از برنامه‌ها اجرا نشده است و چون نگاه دولت ها متفاوت است، تلاش ما این است که آن چهارچوب‌های مشترک در بودجه‌بندی‌ها لحاظ شود.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی در‌خصوص آخرین پیگیری‌های خود در حوزه انتخابی نیز گفت: بحث گازرسانی به بخش لاهیجان و سیاهکل تصویب شده است و پیگیر ساخت دو بیمارستان در لاهیجان هستیم که پروژه‌ها از روند خوبی برخوردارند.

قاسمی افزود: یک بیمارستان در سیاهکل و یک بیمارستان نیز در دیلمان است که پیگیر تجهیز آن هستیم که در‌خصوص آن سؤالی نیز از وزیر بهداشت مطرح کردم که بعد از وعده 700میلیونی کمک به تجهیز، سؤال را پس گرفتیم.

قاسمی افزود: در حال‌حاضر به غیر از بخش‌خصوصی 4 بیمارستان دولتی نیز در دست ساخت داریم. نماینده مردم لاهیجان افزود: اخیراً جلسه‌ای نیز با وزیر راه داشتم تا پروژه چهارخطه کردن محور بازکیاگوراب به سیاهکل را پیگیری کنم که قرار شد 3 میلیارد تومان به آن اعتبار اختصاص داده شود.

وی افزود: همچنین محور سیاهکل - دیلمان - کیلوشوم، یک پل غیر‌همسطح در بازکیا گوراب و یک پل در غرب مازندران و شرق گیلان که ورودی جاده لاهیجان- رشت- ساری است نیز از دیگر پروژه‌های مورد پیگیری‌ام در این جلسه با وزیر راه بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet