هدر موبایل
1389/08/04 10:44:00
سرویس اقتصادی
خسته‌بند:

پیشبرد اهداف توسعه در گرو تعامل بیشتر دولت و مجلس است

**"حسن خسته‌بند"نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی درگفتگو با هفته نامه گلچین با اشاره به روند بررسی برنامه پنجم توسعه گفت:با وجود اینکه روند، کند پیش رفته است اما به نظر می‌رسد به بودجه‌بندی سال ۹۰ برسد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد:در صورت بسته شدن بودجه سال 90 بدون برنامه توسعه جدید در کشور بی‌برنامگی پیش می‌آید و با توجه به اینکه می‌خواهیم برنامه چشم‌انداز را دنبال کنیم، در صورت بدون برنامه پیش رفتن، کشور به بیراهه رفته و یک سال دیگر از سند چشم‌انداز عقب خواهیم افتاد.

خسته‌بند خاطرنشان کرد: کمیسیون تلفیق باید با همکاری دولت وقت بیشتری برای تصویب برنامه بگذارد، چون رسیدن بودجه سال 90 به مجلس نیز خودش پروسه جداگانه‌ای می‌طلبد.

خسته‌بند افزود: تعامل بیشتر میان مجلس و دولت بهترین راه ممکن است تا بیش از این از برنامه عقب نیفتیم چون اگر یک سال دیگر از سند چشم‌انداز عقب بیفتیم برای وجهه مجلس، دولت و نظام هیچ خوب نیست.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی درخصوص بازدید اخیر کمیسیون صنایع از استان گیلان نیز گفت: در حوزه انتخابیه اینجانب از مجتمع فولاد انزلی و از یک کارخانه تولید بستنی بازدید و مشکلات کارخانه‌ها از نزدیک بررسی شد.

عضو کمیسیون اقتصادی تصریح کرد: اعضای کمیسیون صنایع مجلس که 17 نفر بودند در این سفر از شهرهای مختلف استان گیلان بازدید داشتند و گزارش این سفر را به وزارتخانه ارجاع خواهند داد.

نماینده مردم انزلی اضافه کرد: در حال حاضر مهم‌ترین مشکل صنایع، مشکل سرمایه در گردش است و واحدهای تولیدی یا برای خرید مواد اولیه مشکل نقدینگی دارند و یا از همان ابتدا برای شروع کار مشکل سرمایه دارند و برخی از واحدها نیز برای توسعه و به روز کردن تجهیزات و هماهنگ شدن با تکنولوژی روز دنیا، احتیاج به سرمایه در گردش دارند.

خسته‌بند با اشاره به آخرین پیگیری‌های خود گفت: مهم‌ترین پروژه‌ای که در منطقه داشتیم، پروژه پل انزلی بود که مشکل تأمین بودجه داشت که حل شود و بودجه آن اختصاص یافته و بدهی کارگران نیز پرداخت شده است و کار در دست اجراست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet