خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/04 11:13:00
سرویس صحن

اخطار قانون اساسی ادیانی راد به ماده 68 طرح اصلاح الگوی مصرف انرژی

**نماینده قائمشهر در اخطار قانون اساسی، ماده ۶۸ طرح اصلاح الگوی مصرف انرژی و تبصره به این ماده را مغایر اصل ۵۳ قانون اساسی دانست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت علی ادیانی راد نماینده قائمشهر در اخطار قانون اساسی نسبت به ماده 68 طرح اصلاح الگوی مصرف انرژی به اصل 53 قانون اساسی اشاره کرد و اظهار داشت: آنچه در ماده 68 و تبصره 3 این ماده آمده است با اصل 53 قانون اساسی که بر واریز درآمدهای حاصل از فروش به خزانه تاکید دارد سازگار نیست.

محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت در پاسخ به اخطار ادیانی راد گفت: در این ماده دو منبع ذکر شده است؛ اول منابع حاصل از صرفه جویی انجام شده در عرضه سوخت و دوم سود حاصل از صادرات گاز که در نهایت هر دو درآمد به خزانه داری واریزمی شود چون محل درگیری برای واریز وجود ندارد. بنابراین اینکه گفته می شود این درآمدها به خزانه واریز شود معنا ندارد.

وی افزود: دراین ماده یک اشکال وارد است آن هم اشکالی است که اقای انصاری عنوان کردند مبنی بر اینکه منبع مالی برای خرید تضمینی در این ماده تامین نشده است.

ابوتربی فرد تصریح کرد: ‌برای حل این مشکل هم این نظر مطرح است که اگر برای خرید تضمینی منابع بیشتری مورد نیاز بود دولت به صورت یارانه واز منابع عمومی کمک کند که اگر کمیسیون با این ایده موافق باشد اشکال موجود برطرف خواهد شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet