خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/08/04 11:45:00
سرویس صحن

اخطار محکم ابوترابی فرد به ابطحی

**محمد حسن ابوترابی فرد که ریاست جلسه علنی روز گذشته را به عهده داشت در واکنش به اظهارات ابطحی در بی سر و ته خواندن طرح اصلاح الگوی مصرف انرژی گفت: اخطار محکم اصل ۷۷ به شما وارد است. طرحی که دوستان زحمت کشیدند را نباید اینگونه با واژه هایی که در شان مجلس نیست زیر سوال برد

به گزارش خبرنگار خانه ملت، محمدعلی ابطحی نماینده خمینی شهر در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل 15 قانون اساسی اظهار داشت: این طرح که سر و ته ندارد اما عبارت اجنبی و بیگانه که در این طرح به کار برده شده مثل کلمه فتوولتاییک خلاف اصل 15 قانون اساسی است.

محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت در پاسخ به اخطار ابطحی اظهار داشت: اولا یک اخطار محکم اصل 77 به شما وارد است، طرحی که دوستان زحمت کشیدند و مطمئنا در حوزه انرژی نقش مهمی خواهد داشت را نباید اینگونه با واژه هایی که در شأن مجلس و نمایندگان نیست زیرا سوال بود.

وی افزود: درخصوص واژه های بیگانه هم اگر این واژه ها معادل فارسی نداشته باشند باید خود آن کلمه را به کار برد در مورد این کلمه هم این موضوع صادق است لذا جنابعالی قبل از اخطار دادن دقت نظر کافی داشته باشید.

در ادامه حمیدرضا کاتوزیان رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به بند 11 آئین نامه داخلی مجلس از اظهارات ابطحی نماینده خمینی شهر انتقاد کرد و گفت: از ریاست جلسه علنی خواهش می کنم نسبت به حفظ نظم، حرمت اشخاص و کمیسیون ها دقت نظر کافی داشته باشند و اجازه ندهند که اینگونه کلمات توهین آمیز و بی ادبانه در مجلس عنوان شود.

وی افزود: این طرح نتیجه تلاش زیاد نمایندگان و دوستان ما در کمیسیون است و چون می خواستیم طرح سریعتر تهیه و تصویب شود کلی اشکال وجود دارد.

کاتوزیان با بیان این که این گونه اظهارات کمیسیون را زیر سوال می برد تاکید کرد: جنابعالی باید تذکر و حتی توبیخ جدی به این نماینده بدهید تا اینگونه اظهارات تکرار نشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet