هدر موبایل
1389/08/04 12:18:00
سرویس صحن
کاظم جلالی

قدرت هسته ای ایران را باید به رسمیت شناخت

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد:جمهوری اسلامی ایران هم به مذاکره بر سر مسایل هسته ای اعتقاد، هم در دستیابی به تکنولوژی صلح آمیز هسته ای.

به گزارش خانه ملت، "کاظم جلالی"سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران پارلمانی اظهار داشت: آنچه امروز قدرت های سلطه گر باید بدانند این است که جمهوری اسلامی ایران هم در مذاکره های چندجانبه جدی است، هم در دستیابی به تکنولوژی صلح آمیز هسته ای.

وی خاطرنشان کرد: اگر مذاکرات به سمتی پیش برود که حقوق هسته ای ایران حفظ شود این نوع مذاکرات می تواند ثمربخش باشد.

نماینده مردم شاهرود در مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدا مساله مذاکره درخصوص مسایل مربوط به موضوعات هسته ای را مطرح کرد که موضوع هسته ای از طریق گفتگو و مذاکره قابل حل است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: البته مذاکرات براساس چارچوب مشخص، هدفمند و مبتنی بر برخورد منصفانه و به دور از تعصبات کور مبنی بر این که بعضی کشورها نباید فاقد تکنولوژی هسته ای باشند.

جلالی با اشاره به سوخت گذاری نیروگاه بوشهر پرداخت و افزود: بارگذاری نیروگاه اتمی بوشهر را باید یک خبر مهم دانست که پس از مدتها آرزوی دیرینه ملت ایران برای داشتن نیروگاه اتمی به تحقق رسیده است.

این نماینده مجلس گفت: سوخت گذاری نیروگاه اتمی بوشهر در حالی انجام می شود که کارشکنی های متعدد برخی کشورها در این خصوص وجود داشته تا براین اساس جمهوری اسلامی را از داشتن این تکنولوژی محروم کند.

وی گفت: بدون شک این کشورها باید جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یک کشور هسته ای به رسمیت بشناسند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اقدام جمهوری اسلامی در دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای را یک الگو برای سایر کشوها دانست و افزود: این موفقیت نشان دهنده این است که اراده می تواند بر تمامی مشکلات فائق آید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet