هدر موبایل
1389/08/04 15:13:00
سرویس صحن
هادی قوامی در نطق میان دستور

مسئولان در بخش اجرایی و قانونگذاری همگرایی داشته باشند

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات با بیان اینکه مسئولان در بخش اجرایی و قانونگذاری همگرایی داشته باشند گفت: چرا باید در مجلس طرح های زیادی یک و دو فوریت شده تصویب ولی کلیات آن رد شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت "هادی قوامی" نماینده اسفراین در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود که در صحن علنی مجلس قرائت شد بااشاره به سفر مقام معظم رهبری به قم گفت: بیگانگان و وابستگانش هر تحلیل ممکن را در جهت تضعیف مقام ولایت ابراز داشتند. اما مراجع بزرگوار علماء کرام و نیز مردم قهرمان قم عکس آن را ثابت کرده و الان بیگانگان خود اعتراف می کنندکه حضرت ایشان اقتدار و توانایی خویش را بیش از همیشه در این شهر علم و عمل به اثبات رسانیده است.

وی با بیان اینکه هدف اصلی در اصلاح نظام یارانه ای بخش صنعت است که در شرایط فعلی انرژی سوز است نه انرژی ساز درخصوص برنامه پنجم توسعه گفت: لایحه برنامه پنجم توسعه باید به گونه ای در مجلس تصویب شود که تولید ناخالص د اخلی درون زا شود و وابستگی اقتصاد نفتی کشور را که حاصلش دولت رانتی، غیرپاسخگو، غیرشفاف است کاهش دهد.

نماینده اسفراین با بیان اینکه وظیفه اصلی نمایندگان تصویب طرح ها و لوایح و نظارت بر اجرای درست قوانین است گفت: اگر وظایف فوق را به درستی انجام دهیم در عمل نشان داده ایم که مجلس در راس امور است ولی اگر وظایف فوق به درستی انجام نشود باعث دور و تسلسل می شود که در حال حضار متاسفانه بدینگونه است برای مثال: بیش از 70% مصوبات مجلس اصلاح قوانین موجود است و قوانین تو در تو تصویب می شود مثل هدفمند کردن یارانه و طرح اصلاح الگوی مصرف.

وی ادامه داد: طرح های دو و یک فوریتی که باید بصورت استثناء مطرح شود در مجلس تبدیل به قاعده شده است و طرح های زیادی یک و دو فوریت آنتصویب ولی کلیات آن رد می شود و... آیا بهتر نیست بجای تبدیل مجلس به ماشین تولید قانون که بعد ناچار به اصلاح آنها می شویم تعداد معدودی قانون پایه ای تصویب کنیم و بعد مجلس بر حسن اجرای آن قوانین تمرکز کند تا منظور قانونگذار تامین گردد؟

وی با بیان اینکه گروهی که در مجلس اکثریت دارند به دلیل نداشتن رفتار حزبی از اقلیت مجلس نیز کم اثرترند گفت:مردم انتظار دارند مسئولان هم در بخش اجرایی و هم قانونگذاری همگرایی وجود داشته باشد و با برنامه ریزی در جهت کاهش مشکلات اساسی جامعه مثل بیکاری، تورم، فساد روزافزون، تبعیض و بی عدالتی و... حرکت کنند نه اینکه مثل جزایر بیگانه در جهت خنثی کردن یکدیگر که متضرر اصلی مردم اند حرکت کنند.

قوامی اظهار داشت: در راستای کاهش وابستگی اقتصاد کشور و باتوجه به دستور ریاست جمهوری مبنی بر خرید وزارت نفت از لوله گستر اسفراین تنها تولیدکننده لوله های بدون درز و مجتمع صنعتی اسفراین تولیدکننده سوپر آلیاژها انتظار می رود بجای واردات کالاهای چینی که براساس سیاست دامپینگ صورت می گیرد، به تولید داخلی توجه ویژه نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet