خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/04 16:11:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سلیمی مطرح کرد:

سفرهای برخی آقازاده‌ها و مسئولان برای دریافت مدرک دکتری به آسیای میانه

**یک عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت که برخی از آقازاده‌ها و مسئولان کشور تنها برای اخذ مدرک دکترا به کشورهای آسیای میانه و قفقاز سفر می‌کنند.

علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، گفت: متاسفانه اخیرا برخی برای اخذ مدارک دانشگاهی راهی برخی کشورهای آسیای میانه و قفقاز مانند ارمنستان، تاجیکستان، ‌آذربایجان و اوکراین شده‌اند.

وی با بیان اینکه روشن است که این دانشگاه‌ها از نظر طراز علمی رتبه خوبی ندارند، افزود: در بین این افراد تعدادی از آقازاده‌ها و مسئولان نیز حضور دارند که برای اخذ مدرک دکترا عازم کشورهای دیگری شده‌اند.

نماینده مردم محلات در مجلس تصریح کرد: این افراد با پرداخت وجوهی به دانشگاه‌های خارجی تنها زمان ثبت‌نام به دانشگاه مراجعه کرده و پس از پرداخت وجوه هر ترم، بدون حضور در دانشگاه مدرک دکترای خود را اخذ می‌کنند. این مدارک ارزش علمیندارد و باید در ارزیابی علمی این مدارک تجدید نظر کرد.

سلیمی اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی و وزارت علوم در این رابطه حساسیت ویژه‌ای پیدا کرده‌اند لذا در ارزشیابی این مدارک تجدید نظر خواهد شد.

وی با بیان اینکه این افراد ظلم مضاعفی به کشور روا می‌دارند، اظهار داشت: آنها از یک سو در دوران مدیریت خود به خارج از کشور سفر می‌کنند که این غیبت آنها برای زیر مجموعه خود مسئله‌ساز می‌شود، البته برخی ازاین افراد مدعی هستند که حضور چندانی در کشور مقصد ندارند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس اضافه کرد: این سخن آنها را می‌پذیریم، اما اگر آنها حضور چندانی در خارج از کشور ندارند،‌ پس مدرکی که اخذ می‌کنند هم از پشتوانه علمی لازم برخوردار نیست.

سلیمی در پایان اظهار داشت: این دانشگاه‌ها مراکزی نیستند که اعتبار و طراز علمی آنها نسبت به دانشگاه‌های داخل قوی‌تر باشد بلکه بسیاری از این دانشگاه‌ها به لحاظ علمی ضعیف‌تر از دانشگاه‌های داخل کشور هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet