خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/08/04 16:25:00
سرویس فرهنگی

برگزاری 6 نشست تخصصی در نمایشگاه مطبوعات از سوی کتابخانه مجلس

**غرفه «پیام بهرستان» در هفدهمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها ۶ نشست تخصصی را با موضوع مطبوعات برگزار می‌کند، که در آن‌ها از متخصصان و کارشناسان برجسته عرصه مطبوعات استفاده می‌شود.

"نوروز مرادی" تصریح کرد: نخستین نشست از این سلسله نشست‌ها امروز سه‌شنبه چهارم آبان با موضوع « ارزش‌گذاری مطبوعات قدیمی در بازار و آرشیو‌ها» با حضور "ناصرالدین حسن‌زاده"، "حمید تبریزی"، "حسین تقوی"، "خلیل مستوفی"، "کیومرث محمودی" و من برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: «باز نشر مطبوعات فارسی» عنوان دومین نشست است که فردا چهارشنبه 5 آبان با حضور "مهشید عبدلی"، "اکبر مشعوف"، "محمد گلبن" و "نصرالله صالحی" برگزار می‌‌شود.

مدیر اجرایی فصلنامه «پیام بهارستان» در اشاره به سومین موضوع این نشست‌ها گفت: در سومین نشست «مطبوعات الکترونیکی دانش گمشده آرشیوها» روز پنجشنبه ششم آبان بررسی می‌شوند.

«مطبوعات دینی فارسی زبان ایرانی» موضوع چهارمین نشست کتابخانه مجلس شورای اسلامی در هفدهمین نمایشگاه مطبوعات است که نوروز مرادی در ادامه به آن اشاره کرد و گفت: این نشست نیز روز شنبه هشتم آبان ماه برگزار می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: «استناد به مطبوعات در تاریخ نگاری» و «مطبوعات فارسی زبان خارج از ایران» نیز از دیگر نشست‌هاست که تلاش می‌شود با حضور کارشناسان برجسته در این زعرصه برگزار شود.

نوروز مرادی با بیان این مطلب که تمامی نشست‌ها در غرفه «پیام بهارستان» در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات در مصلی تهران برگزار می‌شوند، گفت: متأسفانه در این نمایشگاه مطبوعات به طور کامل و شایسته معرفی نمی‌شوند، بنابراین ما تلاش کردیم در زمینه معرفی مطبوعات به موضوعات چالشی توجه کرده و با برگزرای نشست‌هایی دغدغه‌های موجود در این عرصه را برطرف کنیم.

وی در اشاره به دیگر برنامه‌های کتابخانه مجلس شورای اسلامی در نمایشگاه مطبوعات افزود: «پیام بهارستان» مانند برخی از غرفه‌ها که با صرف هزینه‌های هنگفت به طراحی دکور و موارد ظاهری پرداخته‌اند، عمل نکرده و با ظاهری ساده اما متناسب تلاش کرده با محتوایی بالا و درخور شأن در این دوره نمایشگاه حضور یابد. بنابراین با ارائه محصولات و منشورات مختلف و ارزند‌ه‌ای که در کتابخانه مجلس شورای اسلامی تهیه شده است، تلاش کردیم در این نمایشگاه حضوری پررنگ داشته باشیم.

مرادی در پایان باز چاپ لوح فشرده مطبوعات، دوره کامل نشریه بررسی های تاریخی و لوح فشرده مطبوعات دینی را از جمله مهمترین و مورد استقبال ترین محصولات ارائه شده از سوی این غرفه عنوان کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet