هدر موبایل
1389/08/04 17:17:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار نخست وزیر ارمنستان:

کشورهای منطقه فرصت بحران‌سازی به بیگانگان ندهند

**رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشورهای منطقه باید با رویکردهای مناسب در پی ایجاد ثبات و آرامش در جهت منافع ملت‌های خود باشند و فرصت بحران‌سازی را از بیگانگان بگیرند.

به گزارش خانه ملت، "تیگران سرکیسیان" نخست وزیر ارمنستان که در راس هیاتی بلندپایه به کشورمان سفر کرده است، بعدازظهر امروز سه‌شنبه 4 آبان ماه با "علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار ابتدا لاریجانی با اشاره به روابط خوب دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان در زمینه‌های مختلف گفت: در ایران دید مثبتی برای گسترش هرچه بیشتر روابط و همکاری‌های متقابل با ارمنستان وجود دارد و اراده سیاسی موجود در دو کشور تقویت کننده حسن مناسبات بین دو کشور است.

وی در ادامه با اشاره به سفر اخیر خود به ایروان، پارلمان‌های دو کشور را دارای نقشی مهم و تاثیرگذار در تسهیل و تحکیم روابط بین مردم و دولت‌های دو کشور دانست و اظهار نمود: مجلس شورای اسلامی از هرگونه طرح و برنامه برای تقویت پایه‌های مناسبات و همکاری‌های دو کشور در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ... استقبال می‌کند.

لاریجانی در ادامه براستفاده بهینه از ظرفیت‌های تحقق نیافته موجود در زمینه‌های اقتصادی و تجاری در کشور به ویژه با حضور بخش‌های خصوصی دو کشور تاکید کرد و اظهار داشت: روابط اقتصادی و تجاری دو کشور باید همپای روابط سیاسی بین دو کشور رشد یابد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتشار اطلاعات محرمانه جنگ‌های افغانستان و عراق موسوم به (WIKTleaks) گفت: این تحولات و افشاگری‌ها نشان می‌دهد که آمریکا به دنبال ماجراجویی در مناطق مختلف جهان است و کشورهای منطقه باید با رویکردهای مناسب در پی ایجاد ثبات و آرامش در جهت منافع ملت‌های خود باشند و فرصت بحران‌سازی را از بیگانگان بگیرند.

در ادامه این دیدار همچنین "تیگران سرکیسیان" نخست وزیر ارمنستان، هدف از سفر خود به کشورمان را تحکیم روابط دوجانبه در زمینه‌های مختلف بویژه اقتصادی و تجاری عنوان کرد و گفت: ارمنستان و جمهوری اسلامی ایران همواره روابط سیاسی و فرهنگی خوب و رو به رشدی را تجربه کرده‌اند و روابط اقتصادی و تجاری نیز باید براساس ظرفیت‌های مختص خود گسترش یابد.

وی در ادامه به توافق‌های حاصل با بخش‌های مختلف دولتی در زمینه سرمایه‌گذاری و توسعه تجارت بین دو کشور اشاره کرد و خواستار حمایت هرچه بیشتر مجلس شورای اسلامی از گسترش همکاری‌های دوجانبه تجاری و اقتصادی شد.

نخست وزیر ارمنستان در ادامه از آمادگی کشورش برای همکاری و سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه‌های تجاری، اقتصادی، خبر داد و گفت: امیدواریم با مشارکت بخش‌های خصوصی دو کشور شاهد گشوده شدن افق‌های جدیدی در گسترش مبادلات تجاری و اقتصادی بین دو کشور باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet