هدر موبایل
1389/08/05 09:53:00
سرویس صحن
در راستای اجرای اصل 175 قانون اساسی

رای گیری برای انتخاب دو ناظر مجلس در شورای نظارت بر صدا و سیما آغاز شد

**رای‌گیری برای انتخاب دو نماینده ناظر قوه مقننه در شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

به گزراش خبرنگار خانه ملت در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه رای گیری برای انتخاب دو نماینده ناظر قوه مقننه در شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران آغاز شد. براساس اعلام هیات رئیسه "بیژن نوباوه" نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر- "سید رمضان شجاعی کیاسری" نماینده ساری-" ستار هدایت خواه" نماینده دنا و بویراحمد و" مهدی سنایی" نماینده نهاوند کاندیداهای مجلس برای این سمت هستند.

براساس ماده 1 مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام درخصوص نحوه اجرای اصل 175 قانون اساسی در بخش نظارت شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با این ترکیب تشکیل می گردد تا وظایف مقرر دراین قانون را انجام دهند.

1- در نطق به نمایندگی از طرف قوه مجریه به انتخاب و معرفی رئیس جمهور

2- در نطق به نمایندگی از طرف قوه قضائیه به انتخاب و معرفی رئیس قوه قضائی

3- در نطق به نمایندگی از طرف قوه مقننه به انتخاب و معرفی مجلس شورای اسلامی

در تبصره این بند نیز آمدهاست شورای نظارت از بین اعضا یک نفر را به عنوان رئیس و یک نفر را به عنوان نایب رئیس شورا برای مدت یکسال انتخاب می نماید که مسئولیت اداره جلسات شورا، انجام مکاتبات و ابلاغ نظرات و مصوبات شورا را برعهده خواهند داشت و همچنین یک نفر به عنوان دبیر شورا که مسئولیت اداره امور دبیرخانه را عهدهدار خواهد بود.

در ماده 2 مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام درخصوص نحوه اجرای اصل 175 قانون اساسی در بخش نظارت هم آمده است اعضای شورای نظارت در سازمان صدا و سیما برای مدت در سال از طرف قوای سه گانه جمهوری اسلامی ایران انتخاب می گردند.

گفتنی است موضوع نحوه اجرای اصل 175 قانون اساسی در بخش نظارت که در تاریخ اول مهرماه 1369 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و مورد اختلاف مجلس و شورای نگهبان قرار گرفته در اجرای اصل 112 قانون اساسی در جلسه پنجشنبه 11 مهر 1370 با شرح فوق به تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام رسیده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet