پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1389/08/05 09:57:00
سرویس صحن
سلمان ذاکر در اخطار قانون اساسی

ماده 82 طرح اصلاح الگوی مصرف انرژی بار مالی دارد

**نماینده ارومیه در اخطار با استناد به اصل ۷۵ قانون اساسی ماده ۸۲ طرح اصلاح الگوی مصرف انرژی را دارای بارمالی باری قوه قضائیه دانست و خواستار اصلاح یا حذف آن شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت" سیدسلمان ذاکر" نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل 75 اظهار داشت: ماده 82 طرح اصلاح الگوی مصرف انرژی برای قوه قضائیه بار مالی دارد.

وی افزود: ‌این ماده قوه قضائیه را موظف می کند نسبت به تشکیل دادگاه های تخصصی رسیدگی به تخلفات ناکارآمدی انرژی در کشور اقدام نمایند که به این شکل بارمالی برای قوه قضائیه دارد اما اگر به این گونه اصلاح شود که چند شعبه تخصصی به این مضوع رسیدگی کنند بارمالی آن مرتفع می شود.

عضو کمسیون قضائی و حقوقی با بیان اینکه هر تخلف انرژی جرم محسوب نمی شود گفت:‌این مسئله عموم و خصوص مطلق است و ممکن است اینتخلف ناشی از نقص فنی باشد و نیازی به برگزاری دادگاه نیست بنابراین معتقدم این ماده اصلاح یا حذف شود.

محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که اداره جلسه علنی را برعهده داشت، در پاسخ به این اخطار اظهار داشت: این ماده یک حکم کلی را برای قوه قضائیه مشخص کرده است اما قوه قضائیه در چارچوب منابع داخلی می توان آن را تدبیر کند.

وی افزود: احتمال اینکه این ماده بار مالی داشته باشد منتفی نیست اما همکاران آن را در رای خود لحاظ کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet