هدر موبایل
1389/08/05 10:05:00
سرویس فرهنگی

کتابخانه مجلس لوح فشرده‌ مجله هنر و مردم را منتشر کرد

**کتابخانه مجلس شورای اسلامی لوح فشرده نشریه «هنر و مردم» را همزمان با برپایی هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها منتشر کرد.

"سید علی‌رضا طیرانی" مدیر فن‌آوری اطلاعات کتابخانه‌ مجلس شورای اسلامی درباره این لوح گفت: پس از آن که در بهمن سال 1329 اداره کل هنرهای زیبای کشور در وزارت فرهنگ تشکیل شد، اداره روابط بین المللی و انتشارات آن تصمیم به انتشار مجله گرفت. پس از چند سال در همین راستا مجلة «هنر و مردم» را در ابتدای سال 1336 با مدیریت فیروز باقرزاده منتشر کرد که فقط دو شماره در فروردین و اردیبهشت منتشر شد. این دوره مجلة هنر و مردم، دوره قدیم آن بود و تا 5 سال بعد تعطیلی آن طول کشید.

وی گفت: در سال 1341 دوباره این مجله با هدف شناساندن فرهنگ، تمدن و هنرمندان ایران تصمیم به انتشار گرفت و در آبان همین سال اولین شمارة دورة جدید آن به مدیر مسؤلی ابوالقاسم خدابنده‌لو و سردبیری عنایت الله خجسته منتشر شد و تا آبان و آذر سال 1358 دوام آورد. در طول 17 سال، 193 شماره از این مجله منتشر شد.

طیرانی تصریح کرد: اهمیت مجله هنر و مردم بر پژوهشگران پوشیده نیست زیرا بعضی از مقالات آن هنوز مورد مراجعه است و برخی مسائل مبهم و تاریک تاریخ هنر ایران را رفع کرده است. اهمیت مراجعة آن به گونه‌ای است که برخی مقالات آن در یک موضوع واحد تبدیل به کتاب شده است. کتاب خط خوش فارسی برخی مقالات آن در زمینة خط فارسی است که در سال 1383 توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده است.

همچنین به علت اهمیت این مجله، دوره 193 شماره آن در برخی سایت‌های اینترنتی موجود است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet