آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابطحی در اخطار قانون اساسی؛

ماده 82 طرح اصلاح الگوی مصرف انرژی مغایر قانون اساسی است

سرویس صحن
**نماینده خمین شهر در مجلس شورای اسلامی طی اخطاری ماده 82 طرح اصلاح الگوی مصرف انرژی را مغایر اصل 156 و 169 قانون اساسی دانست.
چهارشنبه 5 آبان 1389 ساعت 10:08

به گزارش خبرنگار خانه ملت،" سیدمحمدجواد ابطحی" نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز چهارشنبه 5 آبان هنگام بررسی ماده 82 طرح اصلاح الگوی مصرف انرژی در اخطاری با استناد به اصول 156 و 169 قانون اساسی،‌گفت:ماده 82 به دلیل اینکه تکالیفی برای قوه قضائیه برای ایجاد دادگاه های تخصصی ایجاد می کند خلاف اصول 156 و 169 قانون اساسی است.

ابطحی با اظهار اینکه در طرح اصلاح الگوی مصرف انرژی چیزی بعنوان جرم نداریم، ‌خاطرنشان کرد: آن چیزی که در ماده 82 مطرح شده، تخلف است که تعریف متفاوتی از جرم دارد.

محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس که امروز در غیاب علی لاریجانی ریاست جلسه علنی را برعهده داشت در پاسخ، این اخطار را وارد ندانست و گفت:‌ ما در مجلس می توانیم در غالب قانون تکالیفی را برای قوه قضائیه داشته باشیم.

براساس ماده 82، قوه قضائیه موظف است نسبت به تشکیل دادگاه های تخصصی رسیدگی به تخلفات ناکارآمدی انرژی در کشور اقدام نماید، تخلفات و چگونگی رسیدگی به آن و حوزه فعالیت این دادگاه ها با مسئولیت قوه قضائیه و همکاری وزارتخاه های ذی ربط حداکثر شش ماه پس از تصویب این قانون تعیین می شود و اقدامات قانونی مورد نیاز دراین زمینه به عمل می آید.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000