هدر اصلی
1389/08/05 10:15:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو فراکسیون گمرک:

جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق با تجهیز تکنولوژی‌های گمرک

**عضو فراکسیون گمرک در مجلس شورای اسلامی کدگذاری بر روی وسایل و مواد مصرفی در فروشگاه ها را یکی از مهمترین راه های تشخیص کالاهای قاچاق دانست و گفت:با تجهیز و به روز کردن تکنولوژی های موجود در گمرک کشور می توان از ورود کالاهای قاچاق به کشور جلوگیری کرد.

حسن خسته بند نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهارداشت:ایران با دارا بودن مرزهای آبی و خشکی بسیار و همسایگی با 13 کشور در جهان یکی از معدود کشورهایی است که در معرض ورود کالاهای قاچاق به داخل می باشد.

وی تصریح کرد:تعرفه هایی که اکنون در گمرکات و بنادر کشور برای کالاهای وارداتی موجود می باشد باعث شده تا این تعرفه ها خود توجیهی برای ورود بی رویه کالاهای معرفی وسایل مورد نیاز مردم در کشور باشد چرا که وارد کننده این گونه کالاها با پرداخت تعرفه ها کالاهای مورد نظر خود را در هر یک از گمرکات و بنادر آزاد در داخل توزیع می نمایند.

خسته بند افزود:وزارت بازرگانی با بالا بردن قیمت تعرفه های گمرک و بنادر کشور می تواند از ورود بی رویه کالاهای قاچاق به داخل جلوگیری نماید.

عضو فراکسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی کدگذاری بر روی وسایل و مواد مصرفی در فروشگاه ها،مغازه ها و مکانهای تجاری را یکی از مهمترین راه های تشخیص کالاهای قاچاق در کشور توسط مردم دانست و گفت:با این روش ها هر شخصی که برای خرید به هر یک از فروشگاه های کشور رجوع می نماید کالای قاچاق را از غیر آن تشخیص داده و از استاندارد بودن کالاها اطمینان حاصل می کند.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:کمیسیون اقتصادی و فراکسیون گمرک در مجلس با نشست های پی درپی و مکرری که در این خصوص با وزیر و اعضای وزارت بازرگانی و روسای گمرک و بنادر کشور برگزار کرده است به این نتیجه رسیده است که می توان با تجهیز و به روز کردن تکنولوژی موجود در گمرک و بنادر کشور از ورود کالاهای قاچاق جلوگیری کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet