پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1389/08/05 10:06:00
سرویس صحن
با رای نمایندگان انتخاب شدند

نوباوه و شجاعی ناظران مجلس در شورای نظارت بر صداوسیما

**"بیژن نوباوه" و "سیدرمضان شجاعی کیاسری" نمایندگان ناظر مجلس شورای اسلامی ناظر در شورای نظارت بر سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران شدند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه 5 آبان ماه، نمایندگان ناظران مجلس در شورای نظارت بر صداوسیما را برگزیدند.

بنابراین گزارش،‌ طی رای‌گیری که برای این منظور صورت گرفت، "بیژن نوباوه" نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر با 119 رای و "سیدرمضان شجاعی کیاسری" نماینده مردم ساری با 93 رای از مجموع 201 رای ماخوذه هر دو از اعضای کمیسیون فرهنگی به عنوان ناظران مجلس در این شورای نظارتی انتخاب شدند.

در این رای گیری "ستار هدایت‌خواه" نماینده مردم دنا و بویر احمد عضو کمیسیون فرهنگی 82 رای و "مهدی سنایی" نماینده مردم نهاوند و عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی 52 رای کسب کردند.

انتخاب دو نفر از نمایندگان مجلس برای عضویت در شورای نظارت بر صدا و سیما بر مبنای ماده یک قانون نحوه اجرای اصل 175 قانون اساسی در بخش نظارت مصوب 11 مهر ماه 1370 انجام می‌گیرد.

‌بر اساس این ماده، شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی در اجراء اصل 175 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ایران با ترکیب دو نفر به نمایندگی از طرف قوه مجریه به انتخاب و معرفی رییس جمهور، دو نفر به نمایندگی از طرف قوه قضاییه به انتخاب و معرفی رییس قوه قضاییه و دو نفر به نمایندگی از طرف قوه مقننه به انتخاب و معرفی مجلس شورای اسلامی ‌تشکیل می‌گردد و تا وظایف مقرر در این قانون را انجام دهند.

بر مبنای ‌‌ماده 2 این قانون نیز،‌ اعضاء شورای نظارت در سازمان صدا و سیما برای مدت 2 سال از طرف قوای سه‌گانه جمهوری اسلامی ایران انتخاب می‌گردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet