هدر موبایل
1389/08/05 10:25:00
سرویس اقتصادی
هادی قوامی خبر داد

تدوین طرح فضای کسب و کار در کمیسیون اصل 44

**سخنگوی کمیسیون اصل ۴۴ قانون اساسی از تدوین طرحی دراین کمیسیون برای بهبود فضای سرمایه گذاری و کسب و کار در کشور خبر داد و گفت: هدف از این طرح برداشتن موانع نهادی و سازمانی پیش روی سرمایه‌گذاری در کشور است.

"هادی قوامی" سخنگوی کمیسیون ویژه پیگیری و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت از عزم جدی کمیسیون اصل 44 برای رفع موانع سرمایه‌گذاری در کشور خبر داد و گفت: کمیسیون اصل 44 در حال بررسی بحث مهمی در مورد "طرح فضای کسب و کار" است که البته پیگیر ارائه این طرح بصورت لایحه از سوی دولت به مجلس هستیم تا مشکلاتی از قبیل تامین اعتبار و بار مالی برای اجرای آن بوجود نیاید.

نماینده مردم اسفراین با بیان اینکه یکی از مهمترین موضوعات حال حاضر کشور وجود موانع نهادی است و نبود فضای مناسب کسب و کار است، افزود: امیدواریم این طرح به گونه‌ای باشد که بتواند موانع پیش‌روی سرمایه‌گذاری در کشور را رفع کند تا بتوانیم فضای کسب و کار را به شکلی مناسب فراهم کنیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با انتقاد از طولانی بودن روند سرمایه‌گذاری در کشور، گفت: در حال حاضر زمانی که یک سرمایه‌گذار تصمیم به سرمایه‌گذاری می‌گیرد تا زمانیکه 350 روز تا 400 روز طول می‌کشد در حالی‌که این زمان در کشورهایی که شاخص‌های خوبی در این زمینه دارند 2 تا 3 روز طول می‌کشد.

قوامی همچنین افزود: این زمان حتما باید کاهش پیدا کند و موانع نهادی و اداری از پیش روی سرمایه‌گذار برداشته شود تا فضای مناسبی برای کسب و کار و توسعه در کشور فراهم شود.

گزارش موانع پیش روی خصوصی‌سازی در آینده نزدیک به اطلاع رسانه‌ها می‌رسد

سخنگوی کمیسیون اصل44 با اشاره به تهیه گزارش این کمیسیون در مورد موانع خصوصی‌سازی، گفت: گزارش موانع پیش روی اجرای اصل 44 به صحن علنی مجلس ارائه شده است، اما چون برنامه پنجم توسعه در دستور کار مجلس قرار دارد به احتمال زیاد ارائه این گزارش در صحن علنی به بعد از بررسی برنامه پنجم موکول شود، اما متن این گزارش در روزهای آینده در اختیار رسانه‌های عمومی قرار خواهد گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet