ولادت امام موسی کاظم (ع)
1389/08/05 10:56:00
سرویس فرهنگی
جعفری:

قانون مشخصی در توزیع یارانه مطبوعات وجود ندارد

**نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی توزیع یارانه‌های مطبوعات در کشور را ناعادلانه دانست و با تاکید بر اینکه قانون مشخصی در توزیع یارانه‌ها وجود ندارد از وزارت ارشاد خواست مبنایی برای توزیع عادلانه یارانه مطبوعات در کشور تعریف کند.

"بهروز جعفری" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت گفت: در اثر توزیع ناعادلانه یارانه ها برای مطبوعات، برخی نشریات استان اصفهان در معرض تعطیلی قرار گرفته‌اند. به عنوان مثال روزنامه "اصفهان امروز" تعداد صفحاتش را 4 صفحه کاهش داده و افت کیفیت پیدا کرده است. به خاطر اینکه چنین روزنامه ای در استان دیگر 2 برابر یارانه می گیرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر وضعیت یارانه های مطبوعات با همین منوال ادامه پیدا کند نشریات اصفهان  نوبت به نوبت تعطیل می‌شوند.

وی ادامه داد: ما از وزارت ارشاد می‌خواهیم مبنایی برای توزیع عادلانه یارانه ها برای مطبوعات استان ها داشته باشد و این یارانه ها سلیقه ای توزیع نشود.

جعفری اظهار داشت: می‌گویند اصفهان چون استان برخوردار است نشریاتش باید یارانه کمتری بگیرد، در حالی که این نشریات از برخورداری استان هیچ بهره‌ای ندارند.

نماینده مردم سمیرم افزود: در جشنواره مطبوعاتی که اخیرا در اصفهان برگزار شد  صاحبان نشریات عمده مشکلاتشان را مشکلات مالی عنوان می‌کردند و از ما درخواست داشتند چاره ای برای این معضل بیاندیشیم.

وی گفت: من طرفدار این نیستم که روزنامه ها به یارانه وصل شوند بلکه معتقدم روزنامه ها باید روی پای خودشان بایستند اما وقتی که این یارانه ها را به بخش های مختلف می پردازیم، عدالت این است که بخش فرهنگ ما سهمی مساوی با دیگر شهرستان ها ببرد.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet