هدر اصلی
1389/08/05 10:56:00
سرویس اقتصادی
حیدری دستنایی

شهرداری های استان چهارمحال بختیاری بودجه کافی ندارند

**در و دیوار شهر تهران، با همه ترافیک و آلودگی‌ها و موش‌ها و پلاکاردها و تبلیغات ناهنجار و... از بسیاری از شهرهای دیگر زیباتر است؛ تا حدی که حتی می‌توان آن را مایه رشک شهرهای دیگر دانست، به ویژه شهرهای کوچک‌تر که شهرداری‌های کوچک‌تر و بودجه کمتری برای زیباسازی شهرشان دارند و بسیاری از آنها، اصولاً چیزی به نام سازمان زیباسازی ندارند و اگر هم داشته باشند، آن‌قدر درگیر پرداخت به موقع حقوق کارمندان خود و آسفالت خیابان‌ها و جمع‌آوری زباله‌ها و... هستند که دیگر مجالی و بودجه‌ای برای پرداختن به زیبایی بصری شهر برا

درست است که شهرداری تهران هم چند سالی است که تا این حد،به زیباسازی شهر توجه نشان داده و از لاله اسکندری و امثال او با قراردادهای کلان هم در این طرح‌های زیباسازی شهری استفاده می‌کند، اما شهرداری بسیاری از شهرهای دیگر، هنوز به ضرورت این موضوع چندان پی نبرده‌اند یا هنوز ضرورت تخصیص بودجه‌ای برای فراهم کردن آرامش بصری برای شهروندان خود را درنیافته‌اند.

شهرداریهای شهرستان بیتجربهاند

"نورالله حیدری دستنایی" نماینده اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با هفته نامه  زردکوه  می‌گوید: در 8 شهر حوزه انتخابیه من، به غیر از یکی، همه شهرداری‌ها جدیدالتأسیس هستند و تجربه چندانی در تأمین نیازهای مردم ندارند و زمان می‌برد تا به ضرورت این موضوعات پی ببرند.

او همچنین کمی اعتبارات و محرومیت استان را از جمله دلایلی می‌داند که باعث می‌شود این قبیل مسائل، کمتر در اولویت‌های مردم و شهرداری‌ها قرار گیرد.

حیدری البته به برخی حرکت‌هایی اشاره می‌کند که در شهرهای شلمزار، فارسان و باباحیدر به سمت نمادسازی و بها دادن به هنرهای تجسمی دیده می‌شود که کم وکیف آن، بسته به همت شهرداری‌ها و شوراهای شهر است. اما به گفته وی، در مجموع، فراوانی این مسائل وجود ندارد، اما اگر عملی شود، فواید خود را برای مردم دارد.

او این زیبایی‌های بصری شهری را میراث فرهنگی می‌داند که چون همه روزه در معرض دید مردم هستند، تلنگری به مردم می‌زنند و به دلیل زیبایی ظاهری، به عنوان نمادهای زیباسازی شهر می‌توانند استفاده شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet