شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/08/05 10:58:00
سرویس صحن

عباسپور به مراعا ماندن موادی از طرح اصلاح الگوی مصرف انرژی انتقادکرد

**علی عباسپور تهرانی فرد در اعتراض به مراعا ماندن موادی از طرح اصلاح الگوی مصرف انرژِ گفت: بازگرداندن این طرح به صحن علنی مجلس حداقل ۲ ماه طول می کشد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،" علی عباسپور تهرانی فرد" نماینده تهران ،ری ،شمیرانات و اسلامشهردر مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (5 آبان) در تذکری مطابق با اصل 157 قانون اساسی در اعتراض به مراعا ماندن ماده 84 طرح اصلاح الگوی مصرف انرژی گفت: این ماده هیچ ابهامی نداشت و علت مراعا ماندن آن را متوجه نمی شوم ضمن این که با توجه به این که از روز شنبه بررسی برنامه پنجم توسعه در دستور کار مجلس قرار می گیرد بنابراین حداقل 2 ماه طول می کشد تا این ماده از حالت مراعا خارج شود.

نماینده تهران، ری، شمیرانات واسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین این طرح باید برای تایید به شورای نگهبان برود و اگر ایرادات و اصلاحاتی داشته باشد و به مجلس بازگردد و دوباره بررسی شود لذا بهتر است این طرح را به اتمام برسانیم.

وی همچنین در تذکری دیگر مطابق با اصل 185 قانون اساسی گفت: مصوبات مجلس زمانی که در شورای نگهبان مورد بررسی قرار می گیرد از دستور کار مجلس خارج نمی شود و این مساله در مورد گزارش شرکت های دانش بنیان که اشکالات آن در کمیسیون رفع گردیده رعایت نشده است.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس سپس در اعتراض به خوانده نشدن گزارش دانش بنیان که طبق دستور جلسه باید قبل از گزارش کمیسیون اصل 44 در صحن مجلس قرائت می شد، گفت: طبق برنامه باید این گزارش مربوط به موسسات دانش بنیان قرائت می شد.

ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی امروز (5 آبان) را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: با توجه به این که به جز ماده 84 طرح اصلاح الگوی مصرف انرژی مواد دیگری از این طرح نیز مراعا مانده است بنابراین همه این مواد پس از بررسی مجدد در کمیسیون مربوطه دوباره به صحن مجلس بازگردانده می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet