هدر موبایل
1387/03/26 12:24:00
سرویس صحن
لاریجانی خطاب به آلیا:

با توجه به مستند نبودن، اعتراض شما را مسموع نمی دانم

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به درخواست تذکر فاطمه آلیا اظهار داشت: با توجه به اینکه اعتراض شما مستند نیست آن را مسموع نمی دانم.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در هنگام تصویب اعتبارنامه رضا عبداللهی منتخب ماهنشان فاطمه آلیا اعلام کرد که همچنان بر اعتراضش نسبت به پرونده عبداللهی مصر است و در این خصوص از رئیس مجلس خواست تا اجازه دهد در این خصوص صحبت کند.

اما لاریجانی خطاب به این نماینده گفت: اعتراض شما در چند مرحله مورد بررسی قرار گرفت است لذا شنیدن آن را جایز نمی دانم.

وی افزود: اعتراض شما در چند مرحله با حضور رئیس شعبه آقای حسینیان مورد رسیدگی قرار گرفته از جمله در آخرین مرحله آن مقرر شد که شما اسناد و مدارکتان را به شعبه ارائه دهید اما آقای حسینیان گفت شما در این خصوص سند و مدرکی ارائه نکرده اید.

وی افزود: در این ارتباط ما از آقای حسینیان خواستیم تا خارج از عرف و روال معمول به اعتراض شما رسیدگی کنند و ایشان پس از بررسی های صورت گرفته در یاداشتی که به بنده دادند اعلام کردند: با توجه به اسناد و مدارکی که خارج از سه روز صورت گرفت هیچ دلیلی برای رد یا توجیه اعتراض به اعتبارنامه آقای عبداللهی نمی بینم.

وی تصریح کرد: مطابق با آیین نامه ما باید نظر شعبه را بپذیریم و با توجه به اینکه من از موضوع گذشتم اعتراض شما را مسموع نمی دانم.

رئیس مجلس خطاب به نماینده تهران گفت: اعتراض شما قابل طرح نیست اما اگر تذکری در این خصوص دارید بیان کنید.

براساس این گزارش فاطمه آلیا گفت: زمانی که بنده اجازه صحبت خواستم از موضوع بحث نگذشته بودیم اما شما اجازه طرح آن را ندادید.

وی افزود: بنده به اعتبارنامه دو منتخب مجلس هشتم اعتراض داشتم و شما از ما خواستید تا با برپایی جلسه ای به توافق برسیم و از آنجا که ساز و کار توافق صورت نگرفت این توافق حاصل نشد.

آلیا خاطرنشان کرد: مستحضر هستید که شعبه 24 ساعت قبل باید به معترض اطلاع دهد که چه زمانی اعتراض مورد رسیدگی قرار می گیرد.

وی افزود: طبق آیین نامه بنده اعتراض خودم را ظرف سه روز اعلام کردم در آیین نامه اعتراض را گفته سه روز و نه ارائه اسناد و مدارک را.

آلیا گفت: اما در زمان رسیدگی به اعتراض بنده 10 دقیقه قبل از جلسه از من خواستند تا برای ارائه اسناد و مدارک به شعبه بررسی کننده اعتبارنامه آقای عبداللهی بروم.

وی با خطاب قرار دادن رئیس جلسه گفت: این تذکر در مورد نحوه اداره جلسه علنی نیست که بگویید تذکر وارد است یا نه. براساس متن آیین نامه اگر معترض بر اعتراض خود اصرار داشته باشد کمیسیون تحقیق برای تنویر افکار عمومی باید به بررسی مدارک و مستندات بپردازد.

لاریجانی در پاسخ گفت: اولا براساس مواد 71 و 65 آیین نامه که به روند رسیدگی به اعتبارنامه منتخبان می پردازد معترض باید ظرف سه روز اسناد و مدارک خود را به شعبه بررسی کننده تحویل دهند و ببینند آیا این اسناد از سوی شورای نگهبان بررسی شده یا نه که در این ارتباط بنده از آقای حسینیان چند روز پیش سوال کردم و ایشان گفتند هیچ مدرکی در این خصوص ارائه نشده و صرف یک اعتراض نمی توانیم یک پرونده را معطل نگه داریم.

وی افزود: از آنجا که آقای حسینیان سابقه قضایی دارند اگر نظر به رد اعتبارنامه می دادند ما هم می پذیرفتیم اما حال که ایشان گفته دلیلی بر رد اعتبارنامه یا توجیه بقای اعتراض مشاهده نشده است لذا هیچ حجتی برای تایید سخنان شما نمی بینم و اعتراض شما را وارد نمی دانم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet