خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/08/05 12:06:00
سرویس بین الملل
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

انتشار اسناد ویکی لیکس حساب شده است

**علاءالدین بروجردی با حساب شده خواندن انتشار اسناد ویکی لیکس نسبت به صحت این اسناد ابراز تردید کرد و گفت:کشوری مانند امریکا با تشکیلات عریض و طویل اطلاعاتی بی شک با هدفی حساب شده اقدام به انتشار چنین اسنادی کرده است.

"علاءالدین بروجردی" رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس با حضور در جمع خبرنگاران انتشار اسناد ویکی لیکس را برنامه حساب شده برای تخریب چهره ایران عنوان کرد و گفت:‌این شگرد شناخته شده ای است که در آن با قرار دادن اطلاعات نادرست در کنار اطلاعات درست سعی در جهت دهی به افکار عمومی و تخریب چهره جمهوری اسلامی دارد.

بروجردی بابیان این مطلب که برخی مطالب منتشر شده در اسناد ویکی لیکس که نشان دهنده دخالت ایران در برخی اتفاقات تروریستی عراق است کاملاً به طور عمدی در کنار سایر اطلاعات قرار گرفته است، افزود: انتشار اسناد ویکی لیکس اقدامی از سوی خود امریکایی ها است که با آن به دنبال ضربه زدن به رابطه ایران با همسایگان هستند و این اقدام در راستای سیاست های استراتژیک آنان برای برهم زدن نظم منطقه قرار دارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی همچنین در پاسخ سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اتهام پرداخت رشوه به رئیس دفتر حامد کرزای گفت: سیاست امریکایی ها خلق گروه های بزرگ با هدف تخریب روابط ما با کشورهای همسایه است و در همین راستا چندی پیش مطلبی در مورد رابطه با ترکیه مطرح شد و حالا هم اتهام به رئیس جمهور افغانستان و رئیس دفتر وی مطرح می شود.

وی با بیان این مطلب که دفاع کرزای در برابر این اتهام دفاعی کامل و منطقی بود تاکید کرد:‌ کمک های ایران و افغانستان در چارچوب قراردادهای رسمی میان ایران و افغانستان قرار دارد و پیش از این نیز سابقه داشته است.

نماینده مردم بروجرد با بیان این مطلب که ایران از کمک به افغانستان به دنبال آبادانی این کشور برای جلوگیری از مهاجرت اتباع افغان به ایران است،‌گفت:‌ هیچ رابطه سیاسی و پشت پرده ای در اعطای کمک های ایران به افغانستان وجود ندارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی همچنین به حضور مورالس در جلسه علنی امروز مجلس اشاره کرد و گفت:‌سیاست جمهوری اسلامی همواره حمایت از کشورهای انقلابی و ضداستعماری جهان است و حضور رئیس جمهور بولیوی در کشورمان نیز در ادامه همین آرمان قرار دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet