ایام محرم 1398
1389/08/05 12:50:00
سرویس صحن
طی تذکر شفاهی مطرح شد

انتقاد نماینده تبریز از روند توسعه واحدهای صنعتی

**نماینده تبریز با اشاره به مشکلات موجود در صنعت و تولید کشور از وقفه ایجاد شده در روند توسعه واحدهای صنعتی انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "رضا رحمانی" نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر در تذکری شفاهی با استناد به مواد 218، 52 و 58 اظهار داشت: صنعت تولید به واسطه تاثیرات آن در کشور از جهات مختلف یکی از مباحث مهم و اساسی ما است و مجلس هم تاکنون توجه زیادی به این مقوله داشته است.

وی افزود: در بودجه سال 88 مصوبه ای در جزء (د) بند 6 داشتیم که موجب امید برای کارآفرینان بود، البته این را در بند 3 ماده 28 قانون سیاست های کلی اصل 44 که بانک مرکزی را موظف کردیم 3 میلیارد دلار جهت واحدهای تولیدی سپرده گذاری کند هم لحاظ کردیم.

رحمانی با بیان این که این موضوع در بودجه سال جاری دوباره تکرار شده است گفت: رئیس جمهور هم دستور دادند که حتی علاوه بر این قانون تسهیلات دیگری را هم در اختیار این موضوع مهم قرار دهند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن تصریح کرد: در جلساتی که در کمسیون داشتیم و این موضوع بررسی شد مشخص شد که متاسفانه این موضوع در سال 88، 89 تحقق پیدا نکرده است.

رحماتی با اشاره به اجرای طرح هدفمندسازی یارانه ها گفت: اجرای این قانون و حذف یارانه ها بیشترین تاثیر را بر بخش انرژی خواهد گذاشت.

از سوی دیگر بحث صندوق توسعه ملی چون اساسنامه آماده نشده متوقف شده است و واحدها نمی توانند تسهیلات بگیرند.

وی تاکید کرد: مجموع این مسائل وقفه ای را در روند تولید واحدها و توسعه واحدها ایجاد می کند و مجلس باید پیگیر این مساله باشد که وزارت اقتصاد، شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی اقدامات جدی را انجام دهند.

"سیدشهاب الدین صدر" نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست بخش پایانی جلسه را بر عهده داد در پاسخ به این تذکر اظهار داشت: وزارتخانه‌های صنایع و معادن و امور اقتصادی و دارایی پیگیر این مساله خواهند بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet