هدر اصلی
1389/08/05 12:16:00
سرویس صحن
ادیانی راد در نطق میان دستور:

مشکلات کشاورزی مازندران نیازمند توجهات جدی است

**نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات موجود در حوزه کشاورزی استان مازندران خواستار توجه جدی معاونت برنامه ریزی رئیس جمهور و وزارت کشاورزی و جهاد کشاورزی نسبت به مشکلات کشاورزان شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیدعلی ادیانی راد" در نطق میان دستور خود در جلسه علنی روز چهارشنبه 5 آبان اظهار داشت: استقبال بی نظیر مردم از رهبر انقلاب و برکات ملاقات‌های ایشان با اقشار مختلف بار دیگر بنیاد انقلاب و رکن بصیرت مردم و پیوند خواستگاه انقلاب اسلامی یعنی قم و روحانیت را با رهبر انقلاب و ولی فقیه به نمایش درآورد.

وی در ادامه به مشکلات موجود در حوزه کشاورزی استان مازندران اشاره کرد و گفت: استان مازندران به عنوان پایگاه کشاورزی ایران جهت توسعه متوازن در بخش کشاورزی نیاز به تخصیص اعتبار لازم از سوی مسئولین کشور و اجرای دقیق مصوبات سفرهای اول و دوم دولت در بخش کشاورزی برای استان مازندران دارد، چرا که با آهنگ فعلی و اعتبارات موجود راه به جایی نخواهیم برد.

عضو کمیسیون انرژی همچنین به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور تذکر داد تا در اسرع وقت بودجه خشکسالی مربوط به استان مازندران را به مسئولین ذیربط ابلاغ کند و نسبت به پرداخت سهم مرحله دوم بودجه خشکسالی سال گذشته نیز اقدام عاجل انجام دهد.

نماینده قائمشهر تصریح کرد: خرید ارزان شیر از دامداران و تولید کنندگان شیر توسط صنایع لبنی موجب یاس دامداران شده است بر این اساس از وزرای جهاد کشاورزی و بازرگانی و صنایع و معادن می‌خواهم که نسبت به حمایت جدی از تولید کنندگان شیر اقدام قانونی و حمایت‌های لازم را انجام دهند.

ادیانی‌راد به مشکلات زنبوردارها اشاره کرد و اظهار داشت: قشر پر تلاش زنبور دار برای تامین عسل سختی زیادی را تحمل می‌کنند ولی این قشر فاقد هر گونه الزامات حمایتی است و مانند دیگر صنوف و تعاونی‌های تولیدی از حمایت‌های مالی و بیمه‌ای و بازنشستگی برخوردار نیست، بر این اساس از وزارت جهاد کشاورزی و دیگر دستگاه‌های اجرایی می‌خواهم که به منظور استیفای حقوق زنبورداران اقدام قانونی مناسب را انجام دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet