هدر موبایل
1389/08/05 13:19:00
سرویس صحن
شهرزاد در نطق میان دستور:

سفر رییس جمهور به لبنان، نمایش عظیم قدرت نرم جمهوری اسلامی بود

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات با بیان اینکه انجام کار نظارتی و بازرسی توسط مرکز پژوهش ها به ضرر مجلس است گفت:‌ هدف از تاسیس مرکز پژوهش ها بسیج نیروهای نوآور است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمد کریم شهرزاد" در نطق میان دستور خود که در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی قرائت شد.

بااشاره به سفر مقام معظم رهبری به شهر قم گفت: رهنمودهای رهبر انقلاب در مورد پاسخگویی حوزه‌ها به نیازهای دائمی انقلاب، رابطه استقلال حوزه‌ها و حمایت از نظام و رابطه عدم تعلقات دنیایی و بصیرت و ده‌ها رهنمود دیگر ایشان منشور جامه‌ای است که باید در حوزه‌های مختلف جنبه عملی پیدا کند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: بهترین شکل نظارت بر نمایندگان در جهت اجرای رهنمودهای رهبر انقلاب استفاده از الگوی موجود در قانون اساسی است؛ هیچ نظارتی از درون مجلس پاسخ نمی‌دهد، لذا استمرار نظارت استصوابی شورای نگهبان در طول دوره نمایندگی و تامین ساز و کارهای لازم برای اجرای این مسئله نکته مهمی است که باید به آن توجه شود.
وی در ادامه با بیان اینکه اخیرا مرکز پژوهش‌های مجلس جزوه‌ای را تحت عنوان تخلفات دولت در عدم اجرای تکالیف قانونی منتشر کرده و آن را به صورت محرمانه در اختیار نماینگان قرار داده است، افزود: من از هیئت رئیسه مجلس تقاضا می‌کنم با توجه به اینکه مرکز پژوهش‌ها تحت نظارت مجلس قرار دارد به این مرکز تذکر دهد که هیچ جایی از قانون نیامده که مرکز پژوهش‌ها کار نظارتی و بازرسی انجام دهد چرا که این مسئله به ضرر مجلس است که ما کار یک مرکز پژوهشی را مورد توجه قرار دهیم.
شهرزاد تصریح کرد: هدف از تاسیس مرکز پژوهش‌ها این بود که نیروهای پژوهشی و صاحب نظر کشور را جهت پاسخگویی به نیازهای کشور و همچنین نوآوری بسیج کنیم.
شهرزاد با اشاره به سفر احمدی ن‍ژاد به لبنان گفت: این سفر در واقع نمایش عظیم قدرت نرم جمهوری اسلامی بود، رئیس جمهور به عنوان سفیر انقلاب اسلامی مواضع انقلاب را در این سفر مطرح کرد.
وی ادامه داد: پس لرزهای سفر رئیس جمهور به سازمان ملل و نیویورک همچنان جهان استکبار و صهیونیست را رنج می‌دهد، بر این اساس جا دارد رسانه‌ها و صاحب‌نظران در این رابطه توجه بیشتری داشته باشند و دستاوردهای این سفرها را برای همگان تبیین کنند.
نماینده مردم اصفهان در پایان خاطرنشان کرد: این روزها دولت در تدارک اجرای یکی از پروژه‌های بزرگ اقتصادی در مسیر استقلال اقتصادی کشور است، بر این اساس باید بگویم که هر نوع نطق آتشین و سیاه‌نمایی و ایجاد اضطراب در زندگی مردم به تورم انتظاری می‌انجامد و تورم انتظاری همان چیزی است که از آن وحشت داریم، لذا اگر واقعا به دنبال اجرای این قانون و استفاده از برکات آن هستیم باید به رهنمود رهبر انقلاب که فرمودند قوای سه گانه برای اجرای این طرح بزرگ با هم همکاری کنند توجه داشته باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet