هدر موبایل
1389/08/05 14:32:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
با تاکید بر لزوم تبیین جایگاه روحانیون در نظام تعلیم و تربیت صورت می گیرد؛

ارتباط دو سویه حوزه و دانشگاه گسترده تر می شود

**عضو فراکسیون روحانیون گفت:شکل گیری دو فراکسیون حوزه و قرآن و عترات در مجلس در کنار کمیسیون آموزش شورای اسلامی با هدف ایجاد ارتباط بیشتر بین حوزه و دانشگاه می تواند نقش و جایگاه روحانیون را در سیستم آموزش و نظام تعلیم و تربیت گسترش دهد.

علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به نقش و جایگاه روحانیون در تعلیم و تربیت گفت:با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع روحانیون حوزه در قم و جنگ نرم دشمن در راستای ترویج فرقه های انحرافی در میان جوانان،نقش روحانیون در تعلیم و تربیت بیش از پیش نمودار می شود.

وی وحدت حوزه و دانشگاه را یکی از راهکارهای افزایش نقش روحانیون در سیستم آموزش دانست و افزود:ارتباط دوسویه و تنگاتنگ حوزه دانشگاه و پیاده سازی اهداف و خط مشی های حوزه در دانشگاه می تواند در تعیین جایگاه روحانیون در سیستم آموزش کشور موثر باشد.

عضو کمیسیون آموزش همچنین با اشاره به لزوم تغییر و تحول در علوم انسانی با هم اندیشی حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد:رشته های علوم انسانی اغلب خروجی های سکولار به جامع تحویل می دهد لذا تحول و بازنگری بر اساس آموزه های دینی، علمی و فرهنگی کشور در سیستم آموزش ضروری است لذا دانشگاه با استفاده از راهبردها و نظرات حوزویان می تواند در تعلیم و تربیت دانش آموختگان تحول بنیادین و موثر ایجاد کند.

عضو فراکسیون آموزش تشکیل فراکسیون حوزه و قرآن و عترت را در جهت تقویت جایگاه روحانیون در تعلیم و تربیت دانست و یادآور شد:تشکیل دو فراکسیون حوزه و فراکسیون قرآن و عترت با هدف برقرار کردن ارتباط تنگاتنگ بین حوزه و دانشگاه در مجلس شورای اسلامی شکل گرفته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet