هدر موبایل
1389/08/05 17:00:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه و بودجه:

نظارت صحیح دیوان محاسبات به تدوین قوانین جدید کمک می‌کند

** عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم تدوین قوانینی جامع برای کشور گفت: قوه مقننه برای تدوین قوانین جدید نیاز به کمک دیوان محاسبات دارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت 'موسی الرضا ثروتی' روز چهارشنبه 5 آبان ماه در مجمع سالانه مدیران دیوان محاسبات کشور در زیباکنار با اشاره به نقش مهم دیوان محاسبات در انجام وظیفه نظارتی مجلس، گفت: وظیفه نظارتی دیوان محاسبات اگر به درستی انجام شود، به مجلس شورای اسلامی در تصویب قوانینی جامع و مانع برای توسعه و تعالی نظام اسلامی کمک می کند.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم با اشاره به بهره گیری کمیسیون های برنامه و بودجه و تلفیق مجلس شورای اسلامی از گزارشات دیوان محاسبات، اظهار داشت: مجلس برای قانونگذاری نیازمند بازخوردهای قوانین و بودجه‌های سنوات قبل است تا بتواند از این رهگذر، قوانین جدید را تصویب و یا قوانین قبلی را اصلاح نماید.
ثروتی با اشاره به این سخن رهبر معظم انقلاب که «با دستمال آلوده نمی توان شیشه را پاک کرد» گفت: برای نظارت بر دستگاه های اجرایی باید از هرگونه وابستگی مبرا بوده و در مسیر راستی گام برداشت.

وی همچنین افزود: دیوان محاسبات باید بکوشد قبل از بروز تخلف، از آن جلوگیری کرده و همواره به دنبال هم افزایی و هماهنگی با مدیران دستگاه های اجرایی باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه پاییندی به عهد و پیمان، مشورت در امور، آینده نگری و عاقبت اندیشی را از اصول نظارت برشمرد و اضافه کرد: در صورت عمل به برنامه های توسعه و جشم انداز بیست ساله نظام اسلامی که همواره مقام معظم رهبری نیز بر آن تأکید داشته اند، کشور به پیشرفت رسیده و اهداف انقلاب اسلامی محقق خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet