خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1389/08/05 17:41:00
سرویس فرهنگی
در جلسه امروز فراکسیون دانشگاهیان با آیت‌الله لاریجانی صورت گرفت

تاکید بر پیگیری قضایی پرونده ترور استاد فیزیک دانشگاه تهران

**رییس فراکسیون دانشگاهیان مجلس شورای اسلامی، جلسه امروز این فراکسیون با رییس قوه قضاییه را مطلوب و مثبت عنوان کرد و گفت: پیگیری پرونده شهید علی محمدی استاد فیزیک دانشگاه تهران و بازنشسته کردن برخی از مهمترین مسائل این جلسه بود.

"مصطفی کواکبیان" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به جلسه امروز فراکسیون متبوعش با رییس قوه قضاییه اظهار کرد: در این جلسه نقطه نظرات و ابعاد مختلف مسائل جامعه و از جمله رابطه مطلوب‌تر دستگاه قضایی و مجلس به خصوص در زمینه لوایح حقوقی و قضایی و کمکی که به طور متقابل باید صورت بگیرد، مطرح شد.

نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس، با تاکید بر اینکه تمام اعضای فراکسیون دانشگاهیان از طیف‌های مختلف در مجلس هستند، افزود: جلسه بسیار مفید و مثبت بود به طوری که بیشتر مسائل و مباحث مورد نظر از سوی همه نمایندگان عنوان شدبحث لایحه جرم سیاسی و اینکه دستگاه قضایی هرچه زورتر این لایحه را به مجلس ارسال کند و همچنین تاکید بر وضعیت عمومی زندان‌ها، نمونه‌ای از این مسائل بود.

وی در ادامه به دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه اشاره کرد و گفت: پیگیری پرونده شهید علی‌محمدی و مباحث سیاست خارجی و جنبه‌های حقوق بشر به خصوص در این رابطه که نباید اخبار این حوزه را تا حکم قطعی صورت نگرفته است، اعلام کنیم تا سوژه‌ای به دست استکبار جهانی نداده باشیم نیز بررسی شد.

کواکبیان تاکید کرد: مسائل و معضلات اجتماعی از جمله سرقت‌های مسلحانه و تجاوز به عنف که متاسفانه در برخی از استان‌های کشور اتفاق افتاده است، نیز مطرح شد.

رییس فراکسیون دانشگاهیان مجلس، با بیان این مطلب که موضوع بازنشسته کردن برخی از استادهای دانشگاه نیز عنوان شد، افزود: متاسفانه مشکل اساسی در این مورد در رابطه با عملی و اجرایی نشدن احکام دیوان عدالت اداری است؛ به طوری که این استادها به دلیل بازنشسته شدن اجباری به دیوان عدالت اداری مراجعه کردند و حکم هم به نفع آنها صادر شده است؛ اما این حکم اجرا نشده است که این موضع باید پیگری شود.

وی همچنین گفت: آیت‌الله لاریجانی نیز به این نکته‌های متعدد، پاسخ‌هایی را که مناسب می‌دانستند، دادند.

    

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet