خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/08/05 16:39:00
سرویس اقتصادی
دادستان دیوان محاسبات:

در امر نظارت باید بی طرفی را حفظ کرد

** دادستان دیوان محاسبات کشور بر لزوم حفظ و رعایت اصل بی طرفی در امر نظارت و رعایت حقوق نظارت شونده تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت "اصغر عربیان" دادستان دیوان محاسبات کشور امروز با حضور در مجمع سالانه مدیران دیوان محاسبات کشور در زیباکنار رشت ، اظهار داشت: در صورت عدم رعایت اصل بی طرفی در امر نظارت، با سم مهلکی در جامعه مواجه خواهیم شد که آثار مثبت نظارت در کشور را از بین می برد.

وی همچنین افزود: گرایش ها و تمایلات درونی حق خصوصی افراد است اما مجاز نیستیم این تمایلات درونی را در روند نظارتی خودمان اعمال کنیم.

 دادستان دیوان محاسبات کشور با تاکید بر رعایت حقوق نظارت شوندگان ادامه داد: در سنجش عملکرد مدیران باید وضعیت آنان را نسبت به موقعیت و فضای کاری سنجید و نباید دو مدیر را که در شرایط متفاوتی کار می کنند با هم مقایسه کرد و این کار نه تنها مخالفتی با تبعیض ندارد بلکه عین عدالت است.

عربیان وظیفه دیوان محاسبات را اعمال نظارت قانونی و پیشگیری از بروز انحرافات عنوان و تصریح کرد: باید در نظارت، مراقب حقوق نظارت شوندگان هم باشیم چراکه اگر نظام مدیریت دچار آسیبی شود، دسترسی به اهداف کلان نیز دشوار خواهد بود.

وی با اشاره به گذشت یکصد سال از تاسیس دیوان محاسبات در کشور خاطرنشان ساخت: دیوان محاسبات تنها نهاد نظارتی قوه مقننه در کشور است که ظرفیت بالایی برای امر نظارت دارد و باید از تمام این امکانات برای مواجه با تخلفات استفاده کرد.

دادستان دیوان محاسبات کشور، تلاقی کار حسابرسی دیوان محاسبات با شعب ویژه رسیدگی به تخلفات اقتصادی در دستگاه قضایی را یک فرصت دانست و تسریع در رسیدگی به پرونده‌های ارجاع شده را یکی از مزیت های این امر ذکر کرد.

عربیان در خاتمه بر ضرورت توجه ویژه به آسیب شناسی قوانین تأکید و گفت: دیوان محاسبات به سمت نظارت آن‌لاین پیش می‌رود و در این کار، می‌کوشیم کمیت و کیفیت را ارتقاء بخشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet