عید سعید غدیرخم
1389/08/05 13:40:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

**تذکرات کتبی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مسئولان اجرایی کشور در جلسه علنی روز چهارشنبه ۵ آبان ماه از سوی "محمد دهقان" عضو هیات رییسه قرائت شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، تذکرات قرائت شده به این شرح است:

- تذکرات دهقانی نماینده ایرانشهر به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص لزوم توجه به وضعیت بهداشتی درمانی استان سیستان و بلوچستان و توزیع عادلانه امکانات آموزشی و دانشگاهی در سطح استان و به وزیر نیرو در خصوص رسیدگی به مشکل آب شرب روستاهای ایران‌شهر.

- تذکرات یحیی‌زاده نماینده تفت و میبد به وزرای جهاد کشاورزی، بازرگانی و نیرو در خصوص جلوگیری از افزایش تعرفه آب، برق و افزایش بی‌رویه قیمت برخی از کالاهای اساسی و به وزیر نفت در خصوص تسریع در اجرای مصوبه دور اول هیئت وزیران به استان یزد مبنی بر گاز رسانی به بخش نیرو و روستاهای شهرستان تفت.

- تذکر پرتوی نماینده سردشت و پیرانشهر به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص تسریع در اجرای قانون‌ بیمه کارگزاران مخابرات.

- تذکرات میرخلیلی نماینده میناب، رودان و جاسک به رییس جمهور در خصوص صدور دستور تأمین اعتبار سد گابریک در شهرستان بندر جاسک و صدور دستور تأمین اعتبار برای احداث بیمارستان دوم میناب و به وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص لزوم برخورداری از معافیت مالیاتی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری به استناد مواد 81 و 133 قانون مالیات‌های مستقیم برابر مصوبه سفر دوم هیئت وزیران.

- تذکر سبحانی‌نیا نماینده نیشابور به وزیر نیرو در خصوص تسریع در ادامه مطالعات و اجرای طرح آب‌رسانی به شهر نیشابور و تأمین اعتبار لازم برای اتمام طرح فاضلاب نیشابور به ویژه در بخش شبکه و تصفیه خانه .

- تذکر طاهرخانی و علیخانی نمایندگان تاکستان و قزوین به وزیر رفاه و تامین اجتماعی در خصوص اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد نسبت به افراد متقاضی تحت پوشش بیمه‌ تأمین اجتماعی مطابق قانون برنامه چهارم.

- تذکر ترابی نماینده شهرکرد به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص تسریع در پرداخت مطالبات شش ماهه گذشته دفاتر مخابراتی و ICT روستایی.

- تذکر انصاری نماینده زنجان به وزیر نیرو در خصوص ابلاغ اعتبار سدهای رامین و غزل تپه‌زنجان موضوع جدول شماره 20 قانون بودجه سال 89.

- تذکر میگی‌نژاد نماینده بوشهر به وزیر راه و ترابری در خصوص لزوم رسیدگی به پروازهای مسیر تهران - بوشهر.

- تذکرات دهدشتی نماینده آبادان به وزیر نیرو در خصوص توضیح در خصوص عدم پیگیری جدی موضوع کشته شدن 6 نفر در شبکه فاضلاب شهری آبادان در 14 ماه گذشته و توضیح در مورد علت شوری آب آبادان علیرغم گذشتن یک ماه از افتتاح طرح آب رسانی غدیر؛ به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص علت توقف برگزاری جشنواره تئاتر مقاومت ملی طی چند سال گذشته در آبان و به وزیر کشور در خصوص علت توقف 5 ساله طرح بازسازی و نوسازی تنها سینمای آبادان.

- تذکر رحیمی‌نسب نماینده خرم آباد به وزیر آموزش و پروش در خصوص تسریع در تامین اعتبار خرید 90 دستگاه وانت دو کابین برای مدارس شبانه‌روزی استان لرستان برابر مصوبات دور دوم سفر هیئت وزیران به استان.

- تذکر اسداللهی و حسینی نمایندگان تربت‌جام و فریمان به وزیر راه و ترابری در خصوص تسریع در اجرای مصوبه هیئت وزیران در خصوص بهسازی محور فریمان - چخماق - رشتخوار.

- تذکر رضایی نماینده تربت‌حیدریه در تذکری به وزیر راه و ترابری در خصوص علت عدم آغاز عملیات ساختمانی فرودگاه شهید مدرس با توجه به سپری شدن 5 سال از مصوبه هیئت وزیران.

- تذکرات محمدی و شعبانی نمایندگان مریوان و سنندج به وزیر بازرگانی در خصوص لزوم نظارت دقیق بازرسان بر قیمت کالاها و مواد خوراکی با توجه به برخی از گرانی‌ها و به وزیر آموزش وپرورش در خصوص تسریع در رسیدگی به پرونده معلمان اخراجی با توجه به فرمایش‌های مقام معظم رهبری.

- تذکر فرهمند نماینده بافق به وزیر صنایع و معادن در خصوص تسریع در راه‌اندازی معدن سرب در شهرستان مهریز و به وزیر مسکن و شهرسازی در خصوص توجه بیشتر به مسکن جوانان در مناطق روستایی بافق.

- تذکر حسینی نماینده مینودشت به وزیر نیرو در خصوص تسریع در کلنگ‌زنی سد نرم آب و چهل چای شهرستان مینودشت.

- تذکر پاپری‌مقدم و جلالیان نمایندگان دشتستان و دیر به وزیر امور خارجه پیگیری علت تجاوز بالگردهای دولت همسایه قطر به ماهیگیران استان بوشهر در مرز آبی جمهوری اسلامی و قطر.

- تذکر جلالیان نماینده دیر و کنگان به وزیر امور خارجه در خصوص تسریع در آزادسازی صیادان زندانی در قطر.

- تذکرات یوسف‌نژاد نماینده ساری به وزیر رفاه و تامین اجتماعی در خصوص رسیدگی سریع به وضعیت پرونده‌های بازنشستگی کارگران کارخانجات نکا چوب و به رییس جمهور در خصوص تجهیزات مدارس و تأمین اعتبار مناسب برای احداث ورزشگاه در بخش میان درود ساری.

- تذکر قنبری نماینده ایلام به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص حل مشکلات گلخانه‌داران استان ایلام.

- تذکرات حیات‌مقدم نماینده بندر ماهشهر به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص جلوگیری از ملی اعلام شدن اراضی کشاورزان که سابقه کشت طولانی داشته‌اند و به وزیر کشور دستور ارتقای بخش بندر امام به شهرستان.

- تذکر قاضی‌پور نماینده ارومیه به وزیر کشور خواستار تسریع در انتخاب مسئول اجرایی در استان آذربایجان غربی به خصوص فرمانداران و معاون استانداری و بخشداران و به وزیر آموزش و پرورش در خصوص تعیین تکلیف سریع معلمان شرکتی.

- تذکرات عیسی‌زاده نماینده میاندوآب و محمودزاده نماینده مهاباد به وزیر راه و ترابری در خصوص عدم توجه به آسفالت جاده‌های روستایی با توجه به محدودیت فصلی موجود و به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص عدم صدور مجوز نشریات در مناطق محروم.

- تذکر محمودزاده نماینده مهاباد به رئیس‌جمهور در خصوص بررسی علت بی‌عدالتی در توزیع اعتبارات بند «ب» ماده 117 سازمان تربیت‌بدنی.

- تذکر ذاکر نماینده ارومیه به رییس جمهور در خصوص  لزوم تدبیر جدی برای احیای دریاچه ارومیه.

- تذکر جدگال نماینده چابهار به وزیر آموزش و پرورش در خصوص لزوم ساماندهی و رسیدگی به وضع نابسامان آموزش در منطقه دشتیاری.

- تذکر مقدسی نماینده بروجرد به وزیر تعاون در خصوص ضرورت استفاده از نیروهای بومی استان از سوی وزارت تعاون.

- تذکر نریمان نماینده بابل به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص اعمال نظارت و بازرسی دقیق در مدیریت‌های دانشگاه‌های پیام‌نور شهرستان‌ها و افزایش سطح کیفی دانشگاه‌های مذکور.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet